Frozen Cup klepe na dveře!

02.02.2020 · Dominik Stošek
Druhý ročník elitního mládežnického turnaje hráčů do dvanácti let zvaný Frozen Cup je zpátky. Třídenní turnaj osmi týmů z různých zemí bude probíhat od 7. února (pátek) až do 9. února (neděle). Krom pěti českých týmů dorazí také celky z Běloruska a Slovenska. Hlavními organizátory této akce jsou Jan Lucák (trenér 6. třídy) a Jiří Juřík (trenér juniorů).

Skupina WERK ARENA (WA)

Ve skupině WERK ARENA se představí krom našich Ocelářů ještě další dva české týmy a jeden celek ze zahraničí. Mladí Oceláři poměří síly hned se třemi nováčky turnaje. Z těch českých to budou Energie Karlovy Vary a Mountfield Hradec Králové, ze zahraničí HK Brest.

Skupina Mini WERK ARENA (MWA)

Do skupiny Mini WERK ARENA byly nalosovány dva tuzemské celky a dva zahraniční. Z českých zástupců zde budou působit finalisté z předešlého ročníku HC Olomouc a Bílí Tygři Liberec. Ze zahraničí dorazí HK Poprad a Junosť Minsk.

Jan Lucák (trenér 6. tříd)

Co od turnaje očekáváte?

Od turnaje očekávám opět kvalitní konfrontace všech týmů, snažíme se, aby se turnaje zúčastnily týmy, o kterých jsme přesvědčeni, že mají dobrou kvalitu. Určitě chceme zachovat i velmi dobrou organizační úroveň, aby měli kluci hezkou památku na tento turnaj. Máme připraveno spoustu hezkých cen, tak doufejme, že se budou všem líbit. Záleží nám na tom, aby turnaj měl něco víc než ostatní turnaje, tedy opravdové zážitky, nejen ty z ledu. Tak snad se nám to podaří opět splnit.

Jaké v tomto ročníku budou mít Oceláři ambice?

Cíl na tento máme, aby to zase "cinklo", ovšem osobně vím, že to letos bude ještě těžší, než tomu bylo rok předtím. Ale vím, že pokud v tom turnaji nechá každý hráč ze sebe maximum, tak šanci na úspěch máme.

Koho považujete za největšího favorita turnaje?

Favorita je velmi těžké určit, zápasy budou velmi vyrovnané, bude opět záležet na detailech, jak se kluci vzbudí, jakou budou mít chuť vyhrát a tyto aspekty budou rozhodovat. Všechny týmy umí hrát hokej na skvělé úrovni, takže bude záležet, jak se k tomu kluci postaví. Já věřím, že ze sebe vydáme maximum. Je to domácí turnaj, motivace je obrovská.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary