Finále číslo dvě: Oceláři chtějí druhou výhru!

19.04.2019 · Daniel Ježek
První bitva úspěšná, válka ale pokračuje! Oceláře po vítězném úvodním střetnutí čeká boj číslo dvě. Dějištěm je opět liberecká Home Credit Arena, druhé finále startuje v 17 hodin. Uzmou hráči s drakem na prsou druhý finálový bod?

Finálový boj o Masarykův pohár začal na ledě vítěze základní části. Oceláři v Home Credit Areně sehráli skvělý duel, Liberecké k téměř ničemu nepustili a nakonec slavili zaslouženou výhru. Ráz utkání udávaly především přesilové hry. Hráči s drakem na prsou oba své góly vsítili právě v situaci, kdy na ledě měli o jednoho muže v poli více. Slezané navíc skvěle bránili soupeřovy výhody a nedovolili jim vsítit žádnou přesilovkovou branku.

Jako první se na listinu střelců zapsal Erik Hrňa, který v přesilovce z osmé minuty šikovně tečoval střelu Milana Doudery. Domácí dokázali odpovědět v sedmatřicáté minutě, kdy Tyler Redenbach využil chvilkového zaváhání třinecké defenzívy. Oceláři ale bleskurychle kontrovali. Hned v další minutě totiž v další početní výhodě Willa překonal důrazný Petr Vrána, který tak rozhodl o prvním vítězství slezského celku.

Jdeme si za svým cílem, hlásí Milan Doudera

Jak obtížné bylo čelit Liberci?
Všichni je favorizovali, přitom to jsou stejní kluci jako my. Neviděl jsem v tom takový rozdíl, že by nás měli nějak válcovat. Dobře jsme se na ně připravili a jdeme si za svým cílem, za svým snem, který máme už od letní přípravy. Jdeme si za tím tvrdě a chceme to konečně urvat.

Byli jste proti papírovému favoritovi více motivováni?
Samozřejmě. Všem chceme ukázat, že jsme tady zaslouženě. Už v základní části jsme hráli výborný hokej, není žádná náhoda, že jsme skončili druzí. Už loni jsme byli ve finále. Poučili jsme se z chyb, které jsme před rokem udělali, a teď jsme o to víc silnější.

Jak bys srovnal první finále s předchozími sériemi?
Těžko se to srovnává. S Vítkovicemi to bylo derby, v Moravskoslezském kraji to byl velký svátek hokeje. S Plzní jsme měli trochu namále, ale dokázali jsme sérii otočit a zvládnout, ukázali jsme charakter. Hodně nás to posílilo. Teď jsme do toho chtěli vlítnout od začátku, což se povedlo. První gól určil ráz celého utkání. Liberec byl možná trošku nervózní, ale nekoukáme se na to, jak hraje soupeř. Jdeme si za tím a snažíme se soustředit na naši hru.

Nehraje se tedy na krásu, ale na vítězství. Účel světí prostředky?
Přesně. Nám je to jedno, klidně budeme hrát hnusný hokej, ale hlavně ať vyhrajeme. Pro to celou sezonu dřeme. Máme v kabině plno kluků, včetně mě, kteří už doma máme pár stříbrných medailí a teď to chceme konečně prolomit a získat vysněné zlato. Třinec si ho za tu dlouholetou práci zaslouží.

Úvodní zápas série

18. dubna 2019: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Marcinko, M. Doudera).

O zápase

Hrací den: 2. finále Generali play off Tipsport extraligy