Filip Zadina: Děláme pro výhru maximum!

11.11.2020 · Martin Stebel
Vstup do sezony na jedničku! Oceláři urvali cennou výhru také v Liberci a v pěti duelech vytěžili čtrnáct z patnácti možných bodů. Neméně povedený start do třineckého angažmá prožívá FILIP ZADINA, jenž se trefil ve všech třech dosavadních zápasech. "Máme výborný tým, kvalitní gólmany, všechno nám šlape," těší pohotového střelce.

Přitom po úvodní části to pro Oceláře příliš nadějně nevypadalo. Inkasovali v poslední minutě a teprve od druhé periody ukázali svůj pravý potenciál: "V první třetině jsme se teprve rozjížděli, měli jsme trochu těžké nohy, hra se nám moc nedařila. V kabině jsme si řekli, co bychom měli zlepšit, určité věci jsme si vyříkali. Do druhé části jsme vstoupili s čistou hlavou a ukázali jsme, jaký tým máme a začalo se to pomalu obracet. Tohle byl typ zápasu, který miluju, bylo to vyhrocené. Rád bych takto vyhrával pořád, ale někdy to nevyjde. Děláme ale pro výhru maximum."

Vyrovnávací brance Zadiny během přesilovky hostů pět na tři předcházel náznak šance domácích: "Liberec má rychlé bruslaře, těžko se to brání. Byla tam naše nepřesná rozehrávka a jeli k nám do pásma. Naštěstí Kuba Štěpánek výborně zareagoval, protože má rychlé nohy a puk dojel. Díky němu jsme asi dali ten první gól," usmívá se česká jednička draftu NHL v roce 2018.

Rovněž jeho druhý gól, který se nakonec ukázal jako rozdílový, byl poněkud netradiční: "Je to tak. Byl to fakt náhoďák. Otočil jsem se, plácnul jsem do toho a Kváčovi to tam nějak propadlo. Abych pravdu řekl, tak ani nevím jak. Hlavní je, že to prošlo do sítě," popisuje třineckou branku na 1:2 a celkově svůj už čtvrtý zásah v ročníku.

Podle původní vzájemné dohody by hvězdný mladík měl pod Javorovým působit přibližně do poloviny listopadu. Tuší už tedy, kdy se vydá do Spojených států na přípravný kemp NHL? "Zatím to opravdu nevím. Čekám, co se stane v Americe po prezidentských volbách. Rád bych tady byl, co nejvíc pomohl týmu, a pak se připojil k Red Wings. Teď mám ovšem v hlavě opravdu Třinec."

Foto: Jiří Princ

Dnes v 18:00 | Jun.