Filip Krzak: Myslím, že čtvrté místo není ostuda

05.04.2017 · Martina Sikorová
Ročník 2016/2017 se blíží ke svému konci a přichází tak čas na jeho hodnocení. Jako první jsme se ohlédli za sezónou staršího dorostu, jenž došel až do semifinále. Tam Oceláři padli s Kometou a skončili na čtvrtém místě. Jak sezónu hodnotil kapitán Filip Krzak?

Úvodní etapou uplynulé sezóny byla pro starší dorostence základní část. Třinečtí mladíci ve skupině Východ nakonec vybojovali čtyřiapadesát bodů, skončili na třetím místě a zařadili se mezi dvanáct týmů s jistou účastí v play-off. “Myslím, že až na výpadky se Vsetínem byla základní část dobrá. Podařilo se nám ji odehrát slušně.“

Závěr roku 2016 byl pro starší dorostence poměrně hektický. Na konci října převzal tým Roman Šimíček a o další dva měsíce později měli Oceláři nového trenéra, Břetislava Kopřivu. “Ještě jsem nikdy nic takového nezažil. Každý trenér je jiný. Určitě nám to i dalo něco navíc.“

Po postupu do první nadstavbové skupiny spadli třinečtí mladíci až na osmé místo a byť si na počátku nového roku připsali sérii osmi vítězství v řadě, vydrápat výše se jim nepodařilo. “Nadstavbová část byla hodně vyrovnaná. Každý bod nás posunul o nějaké místo nahoru, naopak každá ztráta znamenala pád směrem dolů.“

Velmi náročným byl pro mladé Oceláře konec ledna. Vinou rozsáhlé marodky museli svěřenci trenéra Kopřivy odehrát dvě utkání v rozmezí necelých čtyřiadvaceti hodin pouze se třinácti, respektive dvanácti hráči. “Někteří kluci ještě před zápasem odešli s teplotami a bylo to hodně náročné. Proti Budějkám to ještě šlo, ale proti Liberci už to bylo hodně těžké.“ V souboji s Tygry sice padli, už tehdy ale ukázali obrovskou sílu. Přestože v polovině hrací doby prohrávali o tři góly, dokázali Oceláři zápas zdramatizovat a v samém závěru nechybělo mnoho k vyrovnání. “Hráli jsme jako tým a proto to skončilo tak těsně.“

Na další souboje s Tygry došlo o pár dní později, v osmifinále play-off. Do něj šli třinečtí mladíci s nepříliš pozitivní bilancí, v průběhu nadstavbové části totiž na Liberec recept nenašli. “ V prvním zápase u nich měli více štěstí a ten druhý jsme vlastně hráli ve dvanácti, takže jsme to nějak moc neřešili. Nastoupili jsme na ně jako tým a vyřadili jsme je.“

Začátek osmifinálové série ale vypadal z pohledu Ocelářů poměrně děsivě. Tygři nastoupili do utkání velmi aktivně a záhy vedli o dva góly. Třinečtí mladíci ovšem na konci úvodní části snížili a ve druhé třetině zápas zcela otočili na svou stranu. “V kabině jsme si něco řekli, semkli jsme se jako tým a vyhráli jsme. Myslím, že nás po té první třetině i trošku podcenili.“

Nutno také podotknout, že liberečtí dorostenci šli do série v opravdu silné sestavě, doplněné o hráče juniorky nebo prvoligových Benátek nad Jizerou. Na střely tato série dokonce skončila v poměru 147:71 ve prospěch Tygrů. Byl to však třinecký tým, kdo se po čtyřech zápasech radoval. “Liberec byl těžký soupeř, byli hodně našlapaní. My jsme je ale porazili jako tým a měli jsme i štěstíčko. Hodně jsme blokovali, hráli jsme hodně zezadu a prostě nám to tam padlo.“

Ve třetím osmifinálovém zápase ovšem Oceláři zaváhali a prohráli 1:5. Nepovedený duel bylo třeba hodně rychle hodit za hlavy, už o pár hodin později byl totiž na programu čtvrtý zápas této série. “Ráno po snídani jsme si něco řekli s trenéry. Oni nám řekli, co máme hrát, po tom výsledku to ale bylo hodně těžké.“

Po postupu přes Liberec čekal na Oceláře další náročný soupeř, vítěz dlouhodobé části z Pardubic. Dynamo se v průběhu sezóny pyšnilo nejlepším útokem, třinečtí mladíci mu ale povolili jen jediný gól z trestného střílení a po dvou zápasech slavili postup do semifinále. “Musím říct, že jsme zase měli hodně štěstí, měli před sebou hodně prázdných bran. My jsme ale hráli dobře dozadu a podařilo se nám vstřelit góly.“

V dalším kole vyřazovacích bojů narazili Oceláři na brněnskou Kometu a po dvou prohrách pro ně letošní ročník skončil. “V semifinále s Kometou to bylo přesně naopak než v předchozích dvou sériích. Tady jsme měli hodně šancí my, ale už jsme neměli štěstíčko.“

A jak třinecký kapitán hodnotí sezónu 2016/2017 celkově? “Tuhle sezónu hodnotím celkem pozitivně, i když jsme smutní z toho, že jsme se do finále nedostali. Myslím si, že čtvrté místo v republice není ostuda a děkuji klukům za skvělou sezónu.“

HC Motor České Budějovice