Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Fantastický zápas na ledě i v ochozech, hodnotí David Květoň

12.11.2012 · Martin Stebel
Vítězná série Ocelářů na domácím kluzišti nebere konce. Ani kladenští Rytíři nedokázali zastavit třineckou mašinu a padli ve Werk aréně poměrem 3:4. Hrál se hokej nejvyšší úrovně, diváci byli svědky strhující podívané. Na konečném triumfu červenobílých měl značný podíl šikovný David Květoň, autor dvou tref.

Gratulace k výhře i dvoubrankovému zápisu. Jak zní pozápasový komentář?

Jsou to super body, ale nebylo to vůbec jednoduché. Kladno má velkou sílu. Vytvořili jsme si dobrý náskok a ten bychom měli udržet, bohužel bylo drama. Kladenská první lajna hrozí z každého útoku, měli spoustu šancí. Výsledek jsme udrželi jen o fous.

Výhra s Kladnem má zcela určitě svou váhu, ale nerodila se vůbec snadno. Ve třetí části hostům nescházelo mnoho k vyrovnání...

Kladno vycítilo šanci a udeřili. Jejich třetí lajna nám dala dva góly a potom je to pořádně nastartovalo. Byli nebezpeční z každého útoku.

Ze začátku jste neměli rychlé tempo, jak tomu bylo v některých jiných domácích zápasech. Nebyl tam přílišný respekt z kladenských hvězd? Neublížila vám týdenní reprezentační přestávka?

Těžko mluvit za všechny kluky. Někdo možná měl velký respekt, někomu mohla uškodit herní pauza. Když se tak dlouho nehraje, je to znát. Hned v úvodu nám dál Jágr gól, ale naštěstí Růža brzy vyrovnal. Ten zápas se pro nás mohl vyvíjet daleko hůř.


Exploze radosti po brance na 2:1. foto: Marian Ježowicz

Dvě krásné a důležité trefy, to určitě zahřeje na duši...

Je jasné, že těch gólů si moc cením, ale ještě víc si vážím výhry za tři body. Góly jsou vždy příjemným bonusem. Takto se snažím střílet skoro pokaždé. Jsem rád, že dnes to tam přesně spadlo. Porazit silné Kladno, to je prostě paráda.

Po internetu v těchto dnech koluje Jágrovo video, kde natočil svůj individuální trénink. Může to být inspirace pro ostatní?

Tohle video jsem nedokoukal, bohužel se mi to seklo (směje se). Dnes u oběda jsem se na to chtěl se spoluhráči podívat, ale nešlo to celé přehrát. Viděl jsem snad jen tři minuty. Jágr tam říká zajímavé věci. Každý si z toho může vzít to své.

Plný dům, efektní branky, mnoho emocí, ale hlavně šťastný konec - co víc si přát...

Asi to byl náš nejlepší zápas sezony. Kde přijede Kladno, tam je vyprodáno a taky tady bylo znát, že se lidi na zápas hrozně těší. Musel jsem shánět dost vstupenek pro své přátelé. Myslím si, že to byl fantastický zápas jak na ledě, tak i v ochozech. Divácká kulisa byla skvělá. Taková atmosféra tady byla naposledy asi ve finále proti Vítkovicím. Tak by to mohlo vypadat častěji.

Fotogalerii z utkání Třinec - Kladno si můžete prohlédnout zde×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín