Extraliga pokračuje, do Třince opět dorazí Pardubice!

18.10.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se nedělním kolem přesune do své druhé čtvrtiny. Oceláři ji začnou, stejně jako celou sezónu, na domácím ledě zápasem s Pardubicemi. Utkání čtrnáctého kola ve WERK ARENĚ začíná od nedělních 15 hodin, nenechte si jej ujít!

Sponzorem nedělního utkání s Pardubicemi je společnost Febecraft, s.r.o.

Oceláři mají za sebou třináct zápasů, z toho devět odehráli mezi vlastními mantinely. V neděli je čeká v pořadí desátý domácí duel sezóny. Na led třinecké arény opět zavítá tým ČSOB Pojišťovna Pardubice. O náboj zápasu je postaráno, bude se jednat o souboj prvních dvou týmů extraligové tabulky. Proto neváhejte a přijďte Oceláře podpořit v boji o další body!

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Východočeši zvládli první část Tipsport extraligy velmi dobře. Po třinácti zápasech mají svěřenci trenérů Zdeňka Venery a Miloše Říhy na kontě sedmadvacet bodů, což v tabulkovém pohledu znamená průběžně druhou pozici. Naposledy se Pardubice vydaly do Litvínova, který zásluhou dvou tref ve dvou minutách porazily 4:2.

"V první třetině se nám hra dařila. Měli jsme i dost příležitostí. Druhá část byla z naší strany úplně opačná, nedostali jsme se vůbec do hry. Pomohlo nám to, že Litvínov vstřelil pouze jednu branku. Klíčové bylo, že jsme před pauzou srovnali na 2:2. O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát úplně jinak, což se nám podařilo a dali jsme dvě branky. Poté jsme úspěšně výsledek ubránili," řekl Miloš Říha po výhře v Litvínově.

Pardubickým klenotem aktuálního ročníku extraligy je jednoznačně slovenský útočník Radoslav Tybor (7+10). Hbitý útočník je dokonce nejproduktivnějším hokejistou celé Tipsport extraligy, kanadské bodování vede s náskokem tří bodů před třineckým Zbyňkem Irglem. Tybor je jasným lídrem Východočechů, ale skvělými výkony se prezentují i Lukáš Nahodil (5+7) nebo reprezentant Lukáš Radil (4+8).

Poslední zápas Pardubic:
17. října: HC Verva Litvínov – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Lukeš (Hübl, Majdan), 32. Lukeš (Ručinský) – 8. Radil (Tybor), 40. Sýkora (Radil), 42. Kolář (Semorád), 42. Endál (Kaut, Čáslava).

Sestava Pardubic v posledním zápase: Kristan – Ščotka, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Mojžíš, Gregorc – Sýkora, Špaček, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Semorád – Endál, Kaut, Voženílek – Moučka.

Radoslav Tybor již v loňské sezóně patřil k bodově velmi produktivním hráčům, letos tuto bilanci zatím potvrzuje. Slovenský forward zatím vévodí produktivitě extraligy, na svém kontě má již 17 bodů (7 + 10). FOTO: Vladimír Škorpík (www.hcpce.cz)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři zakončili první čtvrtinu zápasem se Spartou, která se po osmi kolech stala týmem, jenž dokázal porazit třineckou mašinu. Ve WERK ARENĚ se zrodil výsledek 2:1 ve prospěch pražského celku. Slezané tak zůstali na prvním místě tabulky se získanými 31 body.

"Úvodní čtvrtina se nám bodově povedla, s počtem jsme samozřejmě spokojeni. Je to dobrý základ do dalších bojů v soutěži. Každá prohra nás mrzí, ale všechny týmy budou nadále pracovat na věcech, ve kterých vidí své slabiny. Naší jednoznačně největší slabinou jsou častá vyloučení. Stejně jako ostatní týmy se budeme soustředit na další zápasy," řekl Jiří Kalous k úvodní čtvrtině extraligového ročníku.

Sparta se tak stala teprve třetím přemožitelem Ocelářů v této sezóně. Třinečtí se teď již ale plně koncentrují na následující duel s Pardubicemi. "Každé utkání vám prostě nesedne, bohužel šance soupeřů vznikaly tak, že jsme to neměli dobře pokryté. Sparta nás dokázala potrestat. V neděli to budeme muset napravit," řekl Jakub Orsava.

Poslední zápas Ocelářů:
17. října: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Rákos (M. Doudera, Žejdl) – 15. Kumstát (Pech), 56. Přibyl (Hlinka, Polášek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Klesla, Roth, M. Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský – Dravecký, Kreps, Jašek – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Cienciala.

Druhým mužem kanadského bodování je třinecký Zbyněk Irgl. Největší letní posila v dosavadních třinácti kolech zaznamenala o tři body méně, než aktuálně vedoucí Tybor. Irglova bilance činí sedm branek a stejný počet asistencí.

Poslední vzájemný zápas

První kolo letošního ročníku přineslo poslední bitvu mezi těmito soupeři. Pro Oceláře to byl první ostrý duel v nové WERK ARENĚ a vyšel jim na výbornou. Hosté z Pardubic se sice v úvodní dvacetiminutovce dostali do jednobrankového vedení, Slezané ale v závěrečné části brankami Polanského a Irgla strhli výsledek na svou stranu.

12. září: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 47. Polanský (Adamský, Irgl), 49. Irgl (Roth) – 15. Kolář (Starý, Benák).

O zápase

Hrací den: 14. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 19. října 2014, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec