Extraliga neubírá na tempu, Oceláři hrají na Slavii!

24.11.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga nezvolňuje na tempu, v úterý celý peloton čeká čtyřiadvacáté kolo. Třinečtí Oceláři opět zavítají na soupeřův led, tentokráte plochu pražské O2 arény. Soupeřem jim bude Slavia Praha, tedy jedenáctý tým tabulky. Duel startuje od úterních 18:15.

Oceláře po jednozápasové domácí epizodě čeká opět duel na ledě soupeře. V úterním čtyřiadvacátém kole se Slezané představí v hlavním městě, čeká je duel v O2 aréně se Slavií Praha. Třinečtí první vzájemný duel této sezóny zvládli na jedničku, Slavii porazili 4:0. Povede se hráčům s dráčkem na hrudi opět přehrát tohoto soupeře? To se dozvíme od úterních 18:15!

HC Slavia Praha

Slavii se v této sezóně zatím příliš nedaří. Svěřenci trenérů Ladislava Lubiny a Josefa Beránka se pohybují ve spodních patrech tabulky, sešívaným momentálně patří jedenáctá příčka se ziskem 29 bodů. Pražané se od dohrávky osmého kola s Litvínovem herně trochu zvedli, poslední dva zápasy se jim ale vůbec nevyvedly. Slavia si na své konto připsala drtivé porážky s Mladou Boleslaví a naposledy také v Hradci Králové.

"Myslím, že rozhodly přesilovky. Hlavně ty ze začátku, ve kterých jsme inkasovali. Poté už se od toho odvíjel celý zápas," komentoval Josef Beránek nedělní duel v Hradci. Podobně v rozhovoru pro hokej.cz reagoval i útočník Tomáš Vlasák: "Druhý zápas po sobě tragédie. Co momentálně předvádíme, to nemá s hokejem nic společného."

"Nám asi pomůže, až přijde ten ze shora a vezme nám třicet procent z platu. Potom se možná probudíme. Nikdo z nás to samozřejmě nechce, ale pokud to tak bude, vůbec se nebudeme moci divit. Je to zoufalé," dodal útočník pražského celku.

Poslední zápas Slavie:
23. listopadu: Mountfield HK – HC Slavia Praha 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 21. Mertl (Beránek, Šimánek), 39. Dej (Kukumberg, Tvrdík), 45. Beránek (Mertl, Šimánek), 51. Troliga (Vydarený, Šimánek), 53. Červený (Dej, Kukumberg), 58. Červený (Vašíček, Troliga).

Sestava Komety v posledním zápase: Svoboda – Kolařík, Krejčí, Valach, Holub, König, Barák, Růžička – Bednář, Vlasák, Tomica – Micka, Klhůfek, J. Doležal – Stránský, Divíšek, Sklenář – Veselý, Poletín.

Kamenem úrazu Slavie v letošní sezóně je produktivita útočníků. Lídr bodování Jaroslav Bednář sice na svém kontě má 24 bodů, druhým nejproduktivnějším hráčem sešívaných ale je obránce Juraj Valach (na snímku). Ten prozatím posbíral devět kanadských bodů. FOTO: Petr Vančura (www.hc-slavia.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po čtyřzápasovém venkovním tripu v neděli vrátili mezi své mantinely, v duelu s Kometou Brno se jim ale příliš nevedlo. Slezanům nepomohla ani čerstvá akvizice v podobě útočníka Jakuba Klepiše. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi prohráli 2:3 a museli přepustit vedoucí příčku Litvínovu.

"Z naší strany to nebyl dobrý výkon. Měli jsme špatný pohyb, nedohrávali jsme souboje, všude jsme byli o krok později. Ani produktivita z naší strany nebyla dobrá. Kometa vyhrála naprosto zaslouženě," řekl po zápase hlavní kouč Ocelářů.

Třinečtí musí na nedělní nezdar rychle zapomenout a soustředit se na úterní konfrontaci na ledě pražské O2 arény. "Je moc dobré, že další zápas máme hned za dva dny, není vůbec čas se trápit dnešním neúspěchem. Musíme se rychle zvednout. Jedeme dál," řekl Adam Rufer.

Poslední zápas Ocelářů:
23. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. Rufer (Žejdl, M. Doudera), 54. Klepiš (Roth, Trončinský) – 1. Ton (Němec, Kempný), 39. Burian (Dujsík, Hanzlík), 47. Hruška (Vondráček, Ptáček).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Roth, Linhart, Nosek, Trončinský, Matyáš, M. Doudera, Galvas – Hrňa, Klepiš, Orsava – Dravecký, Polanský (C), Adamský (A) – Rákos, Žejdl, Rufer – Matuš, Růžička, Jašek.

Pikantní zápas to může být pro útočníka Jakuba Klepiše, který ve slávistickém dresu odehrál 146 zápasů. Sám forward ale úterní duel nějak prestižněji brát nebude: "Neřekl bych, že tento zápas budu brát nějak speciálně. Hrál jsem tam, vzpomínky jsou hezké, ale teď to bude soupeř a já bojuji za Třinec!"

Poslední vzájemný zápas

.Poslední měření sil Ocelářů se Slavií proběhlo 12. října letošního roku. V rámci jedenáctého kola Pražané zavítali do třinecké WERK ARENY, jejich návrat domů se nesl v pochmurné atmosféře. Oceláři svému soupeři nedali žádnou šanci a zvítězili 4:0. Třemi body, dva góly a jedna asistence, se na výhře podílel Daniel Rákos, Šimon Hrubec vychytal svou letošní čtvrtou nulu.

12. října: HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Rákos, 28. Rákos (Kreps, Dravecký), 43. Orsava (Rákos), 53. Polanský (Adamský, Irgl).

O zápase

Hrací den: 24. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý, 25. listopadu 2014, 18:15
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec