Extraliga načíná druhou polovinu, Oceláři zavítají do Pardubic!

04.12.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Základní část Tipsport extraligy vstupuje do své druhé poloviny. Třinečtí Oceláři ji započnou pátečním duelem na ledě pardubické ČEZ arény. Kanál ČT Sport bude od 18:20 živě přenášet souboj lídra tabulky s šestým celkem. Povede se Ocelářům potřetí v sezóně porazit pardubický celek?

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Východočechům se v posledních šesti zápasech příliš nevedlo. Svěřenci trenérů Zdeňka Venery a Miloše Říhy dokázali vyhrát jen jednou, v posledním kole s Litvínovem. Zpomalený bodový přísun přiblížil Pardubice k hranici předkola play-off, momentálně drží šestou příčku se ziskem třiceti devíti bodů.

"Tohle jsme přesně potřebovali, je ale otázka, co to s námi udělá dál. Takových utkání potřebujeme víc než jeden. Doufejme, že nás to trochu nakopne. Každopádně, porazit Litvínov je výborné,“ řekl po zápase s Litvínovem útočník Petr Sýkora.

Pardubičtí budou chtít na nedělní výhru navázat také v pátečním duelu s Oceláři. Utkání sedmadvacátého kola bude prvním měřením sil těchto soupeřů, které se uskuteční v pardubické aréně. "Třinec je těžký soupeř, má nejlepší útok a nejlepší obranu, ale nám možná takový soupeř vyhovuje více než ´betonáři´, kteří to zavřou," řekl pro ČTK hlavní kouč Pardubic Zdeněk Venera.

Poslední zápas Pardubic:
30. listopadu: HC ČSOB Poj. Pardubice – HC Verva Litvínov 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Cetkovský (Sýkora), 31. Gregorc (Tybor), 34. Sýkora (TS), 40. Starý, 53. Gregorc (Tybor), 54. Radil (Píša) – 37. Hanzl (Pavlík), 37. Petružálek (Ručinský, Hübl), 38. Hübl (Petružálek), 57. Pavlík (Ručinský).

Sestava Pardubic v posledním zápase: Vejmelka (Kristan) – Ščotka, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Korím, Zdráhal – Sýkora, Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Starý – Semorád, Marcinko, Kaut – Půhoný.

Stejně, jako celému týmu, se v posledních šesti zápasech bodově nevedlo ani Radoslavu Tyborovi. Nejproduktivnější hráč Pardubic v tomto období nasbíral pouze tři asistence, s osmadvaceti body ale je stále druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže. FOTO: Vladimír Škorpík (www.hcpce.cz)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři první polovinu zakončili na ledě Sparty, tam se jim ale nevedlo dle představ. Slezané prohráli 1:4, svou sbírku čtyřiapadesáti bodů tak nerozšířili. I tento počin jim však stále stačí na vedoucí příčku tabulky, bod před druhým Litvínovem.

Druhou půlku soutěže Oceláři započnou na ledě Pardubic, které si v neděli poradili s Litvínovem. "V Pardubicích jsem se narodil, vždy se tam těším a doufám, že vyhrajeme, to je nejdůležitější," říká před páteční konfrontací obránce Tomáš Linhart.

Pardubický odchovanec se netajil ani speciální motivací k úspěchu na východočeském ledě: "Dříve to bývalo více specifické, teď už to není takové. Jsem už sedmý rok pryč z Pardubic, ale vždy je chci porazit, protože poslouchat kamarády, že nás porazili..." (směje se)

Trenéři Jiří Kalous a Václav Varaďa mohou pro duel na východě Čech počítat s uzdraveným kapitánem Rostislavem Kleslou. Mimo hru stále zůstávají útočníci Tomáš Plíhal s Kamilem Krepsem a také obránce David Nosek.

Poslední zápas Ocelářů:
30. listopadu: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Sabolič (Buchtele, Ďaloga), 11. Hlinka (Ďaloga, Réway), 22. Kumstát (Barinka, Klimek), 24. Pilař (Hlinka, Piskáček) – 21. Adamský (Roth).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Roth, Linhart, Trončinský, Galvas, Matyáš, Doudera, Foltýn – Hrňa, Rákos, Orsava – Dravecký, Polanský (C), Adamský (A) – Klepiš, Žejdl, Rufer – Chmielewski, Růžička, Matuš.

Lukáš Galvas v listopadu nosil zelenou přilbu pro nejlepšího hráče v hodnocení Radegast indexu za tento měsíc. V celkovém pořadí mu se 106 body patří třetí příčka, v týmové statistice pak Oceláři kralují s náskokem 122 bodů. Galvas je také, spolu se Zbyňkem Irglem, nejlepším hráčem extraligy v hodnocení +/-.

Vzájemné zápasy v této sezóně

Oceláři se s Pardubicemi zatím utkali dvakrát, pokaždé ve své WERK ARENĚ. První měření sil přineslo hned první kolo letošního ročníku, to nakonec lépe zvládli hráči s dráčkem na prsou. Slezané dokázali smazat jednobrankové manko a otočit zápas na svou stranu. Druhý duel už byl podstatně jednoznačnější. Na úvodní branku z hole Draveckého ještě Východočeši dokázali reagovat, následné dvě branky v prostřední části už ale Ocelářům přinesly rozhodující náskok. Domácí nakonec zvítězili v poměru 5:2.

12. září: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Poj. Pardubice 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 47. Polanský (Adamský, Irgl), 49. Irgl (Roth) – 15. Kolář (Starý, Benák).

19. října: HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Poj. Pardubice 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 28. Dravecký (Jašek, Klesla), 34. Kreps (Nosek, Dravecký), 40. Polanský (Klesla, Adamský), 47. Roth (Kreps, Polanský), 59. Orsava (Žejdl) – 23. Mojžíš (Marcinko, Semorád), 58. Nahodil (Tybor, Marcinko).

O zápase

Hrací den: 27. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 5. prosince 2014, 18:20
Místo utkání: ČEZ aréna, Pardubice