Erik Hrňa: Teď musíme zabrat a jít po hlavě za úspěchem

17.03.2022 · Adam Sušovský
Třinečtí hokejisté v sobotu vstoupí do boje o hned dvojnásobnou obhajobu mistrovského titulu, po více než měsíční pauze zaviněné zraněním je na návrat do sestavy připraven i útočník Erik Hrňa.

Dlouhá pauza po konci základní části, čas na doléčení drobných šrámů a nekonečné čekání na jméno čtvrtfinálového soupeře. I to zažívali třinečtí hokejisté v posledním týdnu, kdy už v plném tréninkovém nasazení nechyběl ani útočník Erik Hrňa. Ten vypadl kvůli drobnému zranění ze sestavy na konci ledna, jeden ze dvou hráčů (spolu s Martinem Růžičkou), kteří pamatují jako aktivní hokejisté všechny dosavadní mistrovské tituly Třince, je na klíčovou část sezony připraven.

"Jsem v pořádku, poslední tři týdny jsem nabíral kondici. Letos se mi zranění trošku hromadily. S kondičákem jsme si už trošku dělali srandu, že jsem letos zažil snad tři letní přípravy. Ale už je to za mnou, těším se, že budu moct týmu zase pomáhat," řekl Erik Hrňa.

Autor letošních čtrnácti tref, z nichž hned sedm nastřílel v přesilové hře, zároveň vůbec neřeší, proti komu Oceláři v sobotu čtvrtfinále rozehrají. Rozhodnou o tom přitom až výsledky večerních pátých zápasů předkola. A možností je stále hodně: Vítkovice, Olomouc, Liberec, nebo Kometa... "Ale já to neřeším. Mám za to, že je v play off je to úplně jedno. Kdo chce vyhrát pohár, musí porazit každého. Proto se na soupeře nedívám. Na koho narazíme, na toho půjdem," říká odhodlaně Hrňa.

"Roky nám všem ubíhají, bylo by krásné ještě jeden úspěch přidat. Ale je to těžší každý rok. Nemyslíme na to, že obhaujeme dva poslední mistrovské tituly, ale rozhodně chceme pohár znovu získat. Jen je třeba jít postupně, hezky po malých krůčcích. Rozhodovat bude více faktorů. Musí se sejít štěstí, obětavost, bojovnost... Zkušenosti na to snad máme, jde o to teď pořádně zabrat, jít po hlavě do každého souboje. Když přistoupíme k play off tak jako v posledních letech, budeme úspěšní znovu," je přesvědčený jeden ze služebně nejstarších Ocelářů.

Na play off se ale Erik Hrňa těší ještě z jednoho zcela zásadního důvodu: do WERK ARENY se totiž v sobotu konečně mohou vrátit diváci v plném počtu, očekává se výborná kulisa. "Tohle je paráda. Zrovna když jsem ve středu jel na zimák, říkal jsem si, jaká by byla paráda, kdyby bylo vyprodáno. Věřím, že lidi po takhle dlouhé době přijdou a budou si chtít atmosféru užít. Budou chtít být zase našim šestým hráčem."

VSTUPENKY NA ČTVRTFINÁLOVÁ UTKÁNÍ JSOU V PRODEJI POD TÍMTO ODKAZEM.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno