Erik Hrňa: Šancí jsme měli dost, Kladno podržel brankář

30.12.2021 · Šárka Kolková
Oceláři udělali tečku za rokem 2021 v podobě vítězství. Hosté šli do vedení, Oceláři vyrovnali o minutu později. Další branky jsme viděli až v posledních minutách třetí třetiny a nastalo prodloužení. Z výhry se nakonec radují domácí, kteří obrali Rytíře o druhý bod v početní výhodě. Na utkání se podrobně podíváme z pohledu Erika Hrni.

Byli jsme svědky bláznivého utkání, v první minutě padly góly a pak jsme čekali až do 48. minuty na další. Jaký to byl zápas?

Těžký. Vytvořili jsme si šance, Kladno zase hrozilo brejky. Naštěstí, když to šlo na Maziho, pochytal to. Je škoda, že jsme nedali víc gólů, protože šancí jsme měli dost.

Šestkrát tě poslali do přesilovky a ty ne a ne dát gól, střeleckých příležitostí bylo dost, že?

Dneska měl brankář Kladna dobře postavenou branku. Snažím se to dávat pod břevno. Roli hrají centimetry a milimetry. I v předchozím utkání jsem to trefil podobně. Když to nešlo do tyčky, chytil to brankář, který je podržel. Díky němu mají bod.

Následovala přesilovka v prodloužení a v ní úspěšná hra bez brankáře...

Tam jsme to zkusili, neměli jsme co ztratit. Když je o jednoho hráče víc, tak nám dá víc možností. Po dvou tyčkách jsem rezignoval se střelbou. Majo měl puky chytat a dávat. Naštěstí to trefil.

Měl jsi i hodně střel na bránu

Bylo jich hodně. Jeden z nich jsem měl trefit z první, ale nakonec byla nejlepší šance ta, kterou jsem trefil doprostřed do ramene brankáře, ale nepodařilo se nám to zasunout. Dneska byla pro mě špatně postavená brána.

Hodně hráčů bylo na marodce, šlo to hodně cítit?

Každý den to je jeden nebo dva hráči. Doufám, že si to teď vybereme v průběhu svátků a po novém roce budeme všichni připraveni.

Budete hrát třikrát venku. Čeká vás ostrý začátek nového roku.

Samozřejmě. Těžké to bude i pro hráče, kteří jsou po nemoci. Musí do toho vletět hned z voleje. Doufám, že během tréninku roztáhneme plíce a vletíme na to.

Jak se cítíš po viróze ty sám ?

Jsem asi jediný, který přes Vánoce zhubl. (úsměv) Ze začátku to bylo dobré, ale pak už mi síly ubývaly. Začal jsem to cítit. Jsem vyždímaný a je dobře, že bude volno. Dám se dohromady a po novém roce to bude lepší.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary