Erik Hrňa před Spartou: Doufám, že v neděli to doma znovu urveme

17.01.2021 · Martin Stebel
Páteční úspěšné vystoupení proti Hradci potěšilo, ale před ocelářským kolektivem stojí další složitá extraligová výzva. V neděli od 17:30 hodin čeká tým Václava Varadi vedoucí pražská Sparta. "Předpokládám, že by se mohl hrát otevřený hokej se spoustou šancí," predikuje před soubojem ERIK HRŇA.

Po dlouhém měsíci Oceláři urvali tři extraligové body: "Byla to velká úleva. Už jsme se těšili na moment, kdy konečně přijde tříbodová výhra. Chci věřit tomu, že to nebyla náhoda, ale znovu naskočíme na vítěznou vlnu. Opravdu pevně doufám, že to nebyl jen jeden vítězný zápas. Podařilo se nám zjednodušit hru, nehráli jsme často v naší obraně, ale snažili se tvořit hru hlavně dopředu."

Erik Hrňa v zápasovém protokolu figuroval jako třináctý útočník, svou obvyklou porci času ale obdržel. Během přesilových her si tak znovu vytvořil několik vyložených šancí: "Nebyl jsem daleko od gólu, ale Mazanec mě dvakrát vychytal. Vždy tam nějak zázračně máchl rukou a dvakrát ho to trefilo. Neudělal jsem nic špatně, byl v tom kus smůly. Příště se to snad překlopí na mou stranu."

V neděli Slezané změří síly s vedoucím týmem tabulky: "Spartě se daří, bude to tvrdý ořech. Mají výborné nejen útočníky, ale také velmi schopné obránce. Myslím, že to pro diváka bude velmi zajímavý hokej. Předpokládám, že by se mohl hrát otevřený hokej se spoustou šancí. Je jasné, že musíme myslet na spolehlivou obranu, ale chceme také hru tvořit. Doufám, že v neděli to znovu doma urveme, a trochu se Spartě v tabulce přiblížíme."

Hrňovi se proti Pražanům daří. Gólem přispěl k výhře v závěru loňského ročníku (5:1), jednou trefou a asistencí pomohl také v úvodním letošním duelu začátkem prosince (4:2): "Myslím, že mohu mluvit za celý tým. Vždy se nám lépe hraje proti soupeřům, kteří hrají poctivý útočný hokej. Horší to je proti týmům, které vyznávají defenzivní sumo-hokej. Také pro diváky je to daleko lepší zážitek, pokud nastupujeme proti mužstvům, které pouze nebourají hru, ale jí aktivně tvoří."