Dvougólový Polanský: Pomohla nám reprezentační přestávka

13.02.2013 · Martin Stebel
To byla jízda! Nejlepší extraligové mužstvo na domácím ledě znovu pálí ostrými, tentokrát to odneslo mužstvo Kladna, které z Werk arény odjelo se sedmibrankovým přídělem. Na demolici Rytířů se zásadním způsobem podílel nezastavitelný Jiří Polanský, autor dvou tref a jedné asistence.

Neúspěšnou šňůru čtyř těsných proher vystřídal přesvědčivý triumf...

Takto vysokou výhru už dlouho nepamatuji. Bylo to důležité utkání, museli jsme ho vyhrát. Bylo jedno, jestli vyhrajeme 1:0 nebo 7:2, podstatné jsou body. Nakonec to dobře dopadlo.

Po první třetině to ale na žádnou kanonádu nevypadalo...

Kladno v první třetině hrálo dobře. Kombinovali, bruslili, více stříleli, byli občas lepším mužstvem, ale my jsme ve druhé třetině nastříleli branky a to rozhodlo.

Klíčem k úspěchu bývají početní výhody a ty dnes Třinci fungovaly spolehlivě...

V moderním hokeji přesilovky rozhodují. Těžko se prosazuje ve hře pět na pět. Před repre pauzou jsme v přesilovkách góly nedávali, ale dnes se vrátila pohoda a bylo to dobré.

Kde hledat příčiny toho, že váš herní projev byl oproti zápasům na začátku února mnohem lepší?

Myslím si, že nám pomohla reprezentační přestávka, protože jsme mohli na čtyři porážky zapomenout. Byl čas na odpočinek, dali jsme hlavy dohromady. Po přestávce nikdy není snadné naskočit do zápasového rytmu, naštěstí jsme měli zápas s Kladnem, na které si doma věříme. Věděli jsme, že v našich silách je vyhrát, což se potvrdilo.

Utkání s Kladnem jste zvládli na výbornou, ale další tři duely na hřištích soupeřů už pravděpodobně budou z kategorie složitějších...

Jedeme ven a nemůžeme myslet na to, že to bude jako dnes. Musíme zůstat při zemi, což by mohla být naše výhoda. Snad zopakujeme dnešní výkon a budeme stejně produktivní v přesilovkách. Na zápasy venku jezdíme většinou o den dříve, proto je čas na regeneraci, už ve čtvrtek cestujeme do Budějovic, kde si odpočineme. Moc dobře víme, že z venkovních zápasů musíme vydolovat nějaké body, abychom byli ve větším klidu a mohli pomýšlet na elitní čtyřku.