Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dvěma góly složil Boleslav. Tabulka je těsná a tyhle body důležité, řekl Roman

17.10.2021 · Šárka Kolková
Když měla Česká televize na konci zápasu vyhlásit hráče večera, musela to být tentokrát jednoduchá volba. Na demolici Mladé Boleslavi ve šlágru kola 5:0 se dvěma góly podílel útočník MILOŠ ROMAN. Oceláři i díky jeho gólům poskočili v tabulce na druhé místo.

Sportovní ředitel klubu Jan Peterek dnes slavil padesáté narozeniny, dali jste mu moc hezký dárek, co?

Stoprocentně. Myslím, že je teď hodně spokojený. Podali jsme spolehlivý výkon od začátku do konce, všichni k tomu dnes přistoupili velice zodpovědně. 

Už první třetina byla ze strany Ocelářů velice dobrá. Určitě jste mohli přidat víc než jeden gól, že? 

Je to pravda, šance jsme měli. Dokonce tam snad i Ondra Kovařčík trefil tyčku. Za těmi šancemi a nakonec i gólu jsme si šli tím, jak jsme od začátku hráli aktivně. Byli jsme na Boleslav dobře připraveni, a góly nám tam nakonec napadaly o něco později. 

Ty sám ses podepsal pod výhrou dvěma góly, takhle produktivní večer jsi zažil naposledy před osmi měsíci. I z osobního pohledu musíš cítit velikou spokojenost, že? 

A radost! Hlavně ta druhá branka byla skvělá. Ondra (Kovařčík) výborně na modré čáře zachytil puk, nahodil ho na branku, kde ho Andy (Nestrašil) skvěle tečoval před bránu. Přesně do míst, kam jsem si šel a kam se ke mně puk odrazil. Jsem rád za mé góly i za to, že pomohly k vítězství. Tabulka je těsná, tři body s takovým soupeřem jsou důležité.

Ten tlak do branky dnes dělal rozdíl mezi oběma týmy. První tři branky Ocelářů byly všechny z dorážek, všiml sis? 

Takové detaily taky rozhodují jindy těsné zápasy. Pamatuju si play off s Mladou Boleslaví, celá série byla o těhle mini soubojích a dorážkách. Dneska jsme si za tím od začátku šli. 

Zápas navíc ozdobil krásný akrobatický zákrok Marka Mazance, viděli jste ho? 

Viděli a všichni na střídačce jsem mu zatleskali. Skvělý moment, třeba z toho nakonec bude i zákrok roku.

Vnímali jste před zápasem, že jde o přímý souboj s konkurentem tabulky, že je potřeba se před Boleslaví udržet? 

Už jsem naznačil, že je to teď hodně těžké. Věděli jsem to a říkali si, že dnes musíme být zodpovědní. Teď je pro nás důležité, abychom v takových výkonech pokračovali a vítězili dál. 

Když se vrátíme zpět k Janu Peterkovi, druhý a třetí gól od sebe dělilo 11 vteřin. Víte, že právě číslo 11 tady většinu kariéry nosil? 

Vidíte? To jsem si ni neuvědomil. Asi to byl osud. 

Stejně jako výsledek 5:0 na 50. narozeniny? 

Ideální stav. (směje se)