Druhý s třetím, Oceláři vyzvou Mladou Boleslav!

13.10.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
V pátek čeká Oceláře další těžký domácí duel, do WERK ARENY dorazí třetí tým tabulky! Hráči s drakem na hrudi od pátečních hodin přivítají Mladou Boleslav, zcela jistě půjde o další divácky atraktivní duel. Nenechte si jej proto ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem pátečního utkání s Mladou Boleslaví je společnost KOVONA SYSTEM, a.s.

BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav dokráčela v roce 2015 do čtvrtfinále a v roli extraligového nováčka se tehdy definitivně zbavila nálepky barážového klubu. O rok později to dotáhli Středočeši ještě o krůček dále, když padli až v semifinále s pozdějšími mistry z Liberce. V aktuální sezoně si mužstvo trenéra Františka Výborného znovu brousí zuby na přední příčky.

Středočeši v předsezónním období výrazně obměnili kádr. Z týmu odešlo deset hráčů, mezi nejcitelnější ztráty patří odchody brankáře Davida Ritticha, či útočníků Richarda Jarůška, Tomáše Klimenty a Michala Bárty. Svou aktivní kariéru pak zakončil David Výborný. Do města škodovek naopak zamířilo hned třináct hokejistů. Z Třince Orsava s Žejdlem, z Liberce pak Vampola. K dalším zvučným jménům patří Hanzlík (KOM), Pospíšil (CHO) a Štich (SLA).

V prvních jedenácti kolech prohráli Mladoboleslavští čtyřikrát, což je řadí na 3. místo o šest bodů za Oceláře. V dosud posledním kole se Mladá Boleslav dokázala vzpamatovat z devítibrankového přídělu na Spartě a doma zdolala Chomutov.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
9. října: BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 26. Trončinský (Orsava), 49. Látal (Lenc, Kučný), 58. Látal (Vampola, Trončinský), 60. Vampola (Lenc, Látal) – 31. Kaše (Tomica, V. Růžička), 43. Vondrka (Huml, Skinner).

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Lukáš (Tarkki) – Stříteský, Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Kučný, Trončinský, Štich – Orsava, Urban, Pabiška – Látal, Vampola, Lenc – Pospíšil, Klepiš, Žejdl – Ďurač, Musil, Jonák.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi stále nepřišli o svou neporazitelnost v základní hrací době. Po prohře na nájezdy ve Zlíně a výhře v prodloužení proti Kometě svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy padli po individuální soutěži v Hradci Králové. Získaným bodem Oceláři vylepšili svou statistiku posbíraných bodíků na číslo 27, v tabulce ale museli první příčku přenechat brněnské Kometě.

“Řekl bych, že rozhodly dvě věci. Jednak naše neproměněná přesilovka pět na tři a pak prodloužení, ve kterém jsme byli aktivnější a mohli jsme získat bonusový bod. V nájezdech byl soupeř úspěšnější, takže mu gratuluju k vítězství. Každopádně si myslím, že náš tým podal stoprocentní výkon, bohužel to bylo jenom za bod. Ale je dobře, že stále bodujeme, jsme za to hrozně rádi,“ řekl René Mucha po duelu na hradeckém ledě.

V pátek Slezany čeká další domácí duel, do WERK ARENY zavítá třetí Mladá Boleslav. Ocelářům bude v pátečním utkání nadále chybět americký útočník Cory Kane, který nedohrál poslední domácí klání proti Kometě Brno. Dobrou zprávou naopak je návrat Rastislava Špirka, který již doléčil své zranění a je připraven naskočit. Špirko by měl zaujmout své místo v první formaci.

Poslední zápas Ocelářů:
9. října: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:2 sn. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Džerinš (Šimánek, Jarůšek), 44. Jarůšek (Šimánek, Džerinš), rozh. náj. Jarůšek – 25. Linhart (Martin Růžička), 49. Dravecký (M. Doudera, Hrabal).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík (Hrubec) – Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Galvas, Jank, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek (A) – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl (C), Polanský, Adamský (A) – Hrňa, M. Kovařčík, Jašek.

Poslední vzájemný zápas

Zatím poslední vzájemný duel byl k vidění v úvodu března. V předposledním kole základní části loňského ročníku Tipsport extraligy se Oceláři představili na ledě Mladé Boleslavi. Duel se změnil v show dvou mužů v maskách, oba gólmani si zapsali čisté konto. Peter Hamerlík kryl 46 pokusů, především jeho zásluhou Slezané získali bod, který jim zajistil postup do předkola.

1. března 2016: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 1:0 sn. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0).
Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Jarůšek.

O zápase

Hrací den: 12. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 14. října 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec