Druhý ročník Steel Cupu zvedá svou oponu!

10.08.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po konci President Cupu uvidí WERK ARENA další mezinárodně obsazený turnaj. V úterý totiž začne druhý ročník turnaje Steel Cup. V něm se utkají čtyři týmy, jež jsou podporovány hutními koncerny. Jmenovitě Oceláři, Vítkovice, slovenské Košice a ruský Nižnij Novgorod.

Ocelářský turnaj Steel Cup letos napíše své druhé pokračování. V loňském ročníku dokázali zvítězit domácí Oceláři, kteří o svém triumfu rozhodli až v posledním duelu s Čerepovcem. Také letos ve WERK ARENĚ uvidíme jednoho zástupce z KHL, tentokráte jím bude Torpedo Nižnij Novgorod. Dalšími účastníky budou Vítkovice Steel, Košice a také domácí Oceláři. Před každým zápasem bude puštěn nový videomapping k příležitosti druhého ročníku turnaje Steel Cup.

Torpedo Nižnij Novgorod

Torpedo patří dlouhodobě spíše k průměrným týmům ruské KHL – během dosavadních sedmi ročníků soutěže byli v play-off čtyřikrát. Největšího úspěchu v KHL dosáhli hráči se znakem s jelenem na prsou v sezóně 2011/2012, kdy skončili ve své divizi první a vypadli ve druhém kole play-off s Dynamem Moskva. Není bez zajímavosti, že mezi velké opory Torpeda patřil dvě sezóny Pavel Brendl (110 zápasů a 87 bodů za 62 gólů a 25 asistencí). Mezi opory současného týmu Nižného Novgorodu budou zcela nepochybně patři Andrej a Sergej Kosticynové. Oba bratři přišli do týmu Torpeda před letošní sezónou, podle posledních informací by oba měli dorazit na Steel Cup.

Soupiska Torpeda: Proskurjakov, Aljapkin, Lisutin – Bělochvostikov, Makarov, Budkin, Osipov, Pepeljajev, Aljajev, Chomitskij, Piganovič, Jegoršev – Galuzin, Potapov, Dvurečenskij, Ashton, S. Kosticyn, A. Kosticyn, Mozer, Rudenkov, Tolpeko, Kuljomin, Bogoslovskij, Klingberg, Frolov, Sjomin, Videll, Šurakov. Trenér: Peteris Skudra.

FOTO: Facebook Torpedo Nižnij Novgorod.

HC Košice

Košice, dvojnásobný československý a osminásobný slovenský mistr (poslední dvě zlata získal v letech 2014 a 2015), byly jedním z účastníků prvního ročníku Steel Cupu a tři zápasy v Moravskoslezském kraji sehrají i letos. Košičané jsou letos jedním ze dvou zástupců slovenského hokeje v Champions Hockey League – letošními soupeři východoslovenského týmu jsou Mnichov a Klagenfurt. Hlavní opory můžeme hledat v obraně ve jménech Martina Štrbáka, Tomáše Slováka, Juraje Cebáka a Radka Philippa a v útoku jimi určitě budou Jiří Bicek, Richard Jenčík, Peter Bartoš nebo Marek Bartánus.

Soupiska Košic: Melicherčík, Riečický - Cebák, Dudáš, Macejko, Pavúk, Philipp, Slovák, Šedivý, Štrbák - Bartánus, Bartoš, Bicek, Boltun, Bortňák, Češík, Jenčík, Hričina, Hrnka, M. Chovan, Lapšanský, Lelkeš, Sojčík, Suja, Šoltés. Trenéři: Peter Oremus, Roman Šimíček.

HC Vítkovice Steel

Soupeře z Vítkovic známe velice dobře, je to jeden z našich velmi pravidelných soupeřů jak v rámci extraligových bojů, tak všeliké přípravy. Vítkovičtí loni skončili v základní části na osmé pozici, ale v předkole nestačili na deváté Pardubice, vypadly po porážce 3:1 na zápasy v předkole, a tak v konečné tabulce ligy zaujaly až desáté místo. Jaké změny se přes léto v Ostravě udály? Odešla čtveřice zkušených hráčů – v obraně bude chybět Stehlík, kterého povede Hadamczik v Kometě Brno. V útoku se musejí Ostravané obejít bez obávaného tria Svačina, Roman, Huna. Vítkovicím se však povedlo udržet útočníka Rostislava Olesze, který podepsal tříletý kontrakt. Dalšími příchozími jsou obránci Štich se Slobodou, útočník Balán a brankář Kantor.

Soupiska Vítkovic: Dolejš, Kantor, Šindelář - Bail, Čerešňák, Demel, Klok, Kovář, Kudělka, Pastor, Puzič, Sloboda, Štencel, Štich, Zíb - Balán, Burger, Gřeš, Hlinka, Húževka, Illéš, Káňa J., Kolouch, Kucsera, Kuťák, Němec, Olesz, Strapáč, Szturc, Tomi, Vandas, Zdráhal. Trenéři: Ladislav Svozil, Jakub Petr.

Z kabiny Ocelářů

Slezané mají za sebou tři přípravné duely, svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi však dokázali vyhrát jen ve Frýdku-Místku. Úvodní klání obstaral souboj s minským Dinamem, které ve WERK ARENĚ vyhrálo 4:2. Druhým soupeřem byla Olomouc, ta zvítězila 2:0.

Před Oceláři teď stojí výzva v podobě silně obsazeného Steel Cupu, který chtějí hráči s dráčkem na prsou opět po roce vyhrát. "Budou to ostřejší zápasy, kdy už budeme téměř v kompletním složení. Rozhodně bude naší snahou tento turnaj vyhrát a zároveň vyzkoušet některé herní varianty pro nadcházející sezonu. Chceme se dostat do stoprocentního tempa. Čekají nás kvalitní soupeři, kteří určitě prověří naše síly," řekl kapitán Rostislav Klesla.

Trenéři mohou počítat s téměř kompletním kádrem. Mimo je zraněný Vladimír Svačina a také Lukáš Doudera, který reprezentuje Českou republiku na Memoriálu Ivana Hlinky.

Soupiska Ocelářů: Hamerlík, Hrubec - Adámek, M. Doudera, Foltýn, Galvas, Hrabal, Klesla, Linhart, D. Nosek - Adamský, D. Cienciala, Dravecký, Hrňa, Chmielewski, Irgl, Jašek, Klepiš, M. Kovařčík, Kreps, Matuš, Orsava, Plíhal, Polanský, Rákos, Rufer, M. Růžička, Žejdl. Trenéři: Jiří Kalous, Václav Varaďa.

Harmonogram turnaje

Pět zápasů ze šesti uvidí třinecká WERK ARENA, duel Vítkovic s Košicemi se odehraje v ostravské ČEZ aréně. Z každého duelu bude k dispozici podrobný online přenos na stránkách www.onlajny.com..

Vstupenky na jednotlivé zápasy jsou k dispozici na portálu www.ticketportal.cz. Vstupenky na zápasy Ocelářů stojí 50 Kč, na ostatní duely pak 30 Kč. Poklady WERK ARENY se otevřou vždy dvě hodiny před začátkem každého klání.

HC Oceláři Třinec - Torpedo Nižnij Novgorod 11.8. od 17:30

HC Vítkovice Steel - HC Košice 12.8. od 17:30 (hraje se v Ostravě)

HC Vítkovice Steel - Torpedo Nižnij Novgorod 13.8. od 14:00

HC Oceláři Třinec - HC Košice 13.8. od 18:30