Drakiáda pomohla Nadačnímu fondu OCELÁŘI

01.11.2018 · Martin Stebel
K podzimnímu koloritu především na venkově už tradičně patří aktivita, při které se rozzáří hlavně dětské oči. Pouštění draka je však oblíbenou kratochvíli také dospělé populace. Pivnice u pivovaru na Karpentné ve spolupráci s Oceláři uspořádala další ročník Drakiády. Symbolika a provázanost je totiž zcela logická - třinecký klub má ve svém logu rovněž draka, byť nikoli papírového, ale ocelářského.

Ačkoliv počasí tentokrát nebylo zdaleka ideální, drobně mrholilo a foukal pouze mírný větřík, tak nad karpentskou loukou, která leží v těsné blízkosti pivovaru, vzlétlo několik draků. Pár z nich na sobě dokonce mělo velmi zdařilé ocelářské motivy. Program poté pokračoval před areálem místní hospody, kde si děti a dospělí v přítomnosti Oceláře Marka Viedenského a maskota klubu dráčka Werkáčka mohli vyzkoušet například střelbu na hokejovou branku, anebo si zahrát oblíbený STIGA hokej.

Pro všechny účastníky byla i tentokrát k dispozici široká nabídka pokrmů a nápojů, k poslechu zahrála a zazpívala kapela Magdon. Ani letos nescházela populární tombola, jejíž výtěžek v celkové výši 20.000 Kč (5tis. z tomboly, 5tis. pan Szkandera, 10tis. rodina Ježková) znovu putoval na konto Nadačního fondu OCELÁŘI.

"Byla jsem mile překvapená, kolik lidí i navzdory nepříznivému počasí dorazilo. Jsme moc vděční za každou částku, která přispěje na činnost našeho nadačního fondu. Výtěžek putuje do vícero směrů - podpora mladých hokejistů a financujeme také mobilní hospic MEDICA či postižené osoby v našem regionu," vysvětluje paní Irena Moderová, předsedkyně správní rady NF Oceláři.

"Spolupráce s Oceláři je vždy výborná. Pokaždé se nám daří najít vhodný termín, i když letos jsme kvůli domácímu televiznímu utkání museli akci o týden posunout. Chtěli bychom v této tradici pokračovat, jen si pro příští rok budeme přát trochu lepší počasí," usmívá se hlavní iniciátor a organizátor karpentské Drakiády, Daniel Ježek.

foto: Petr Rubal