Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Drak i Karel Gott. Tohle jsou masky našich brankářů

15.09.2021 · Redakce
Pustit uzdu představivosti, vzít do ruky barevnou pistoli, dát důvěru designérům. Třinečtí hokejisté vstoupili do sezony v nových dresech, jejich gólmani zase ve zbrusu novém designu své výstroje a masek. Tohle jsou ony, podívejte se!

Ondřej Kacetl končil minulou sezonu jako král. Stal se nedílnou součástí mistrovského týmu, v brankovišti třineckých Ocelářů šesti vychytanými nulami v play off překonal historické rekordy Tipsport extraligy.

Marek Mazanec se zase jako první brankář v třinecké historii uvedl v dresu Ocelářů vychytaným čistým kontem. 

V úvodu nové sezony se oba třinečtí brankáři v brankovišti protočili a svými výkony potvrdili, že Oceláři letos budou sázet na vyrovnanou gólmanskou dvojici. Kromě prvních zákroků i vychytaných výher ale oba brankáři fanouškům Třince představili také zbrusu nový design brankářské výstroje i svých masek. Tohle jsou ony. Podívejte se.

"Posledních několik sezon jsem měl design své masky dělaný na motiv Careyho Price," přiznává Ondřej Kacetl inspiraci obkoukanou od brankáře Montrealu, jednoho z vůbec nejlepších gólmanů současného hokejového světa. "Modifikoval jsem podle něj své masky do barev klubu a znaků, kde jsem zrovna působil. Paradoxně po zisku mistrovského titulu na jaře jsem se rozhodl tohle všechno změnit," říká Kacetl. 

Masku gólmana, který se v úterý podepsal pod vydřeným vítězstvím nad Litvínovem, proto zdobí zbrusu nový a pro něj netradiční motiv. Znak klubu protínající blesky i symboly, které třineckému gólmanovi mají připomínat jeho nejbližší. 

"Neobvyklá je u mě ale také kombinace matu s leskem. Na helmě mám ale i čtyřlístek pro štěstí s počátečníma písmenama mých nejbližších, znak Saves Help (charitativního projektu někdejšího třineckého gólmana Šimona Hrubce, pozn. autora), psí tlapka i Marley, má přezdívka. A na bocích z designu nenápadně vystupuje logo KTM, protože mám rád motorky, a hlava Karla Gotta s textem jeho písně Jdi za štěstím," dodává Kacetl. 

Brankář, který nechává draka ze znaku třineckých Ocelářů vyniknout i na všech ostatních částech své výstroje. 

"I já letos svou masku upravil do motivu třineckého draka," říká Marek Mazanec. Letní posila Ocelářů, která v brance týmu Václava Varadi odchytala úvodní dva zápasy sezony. "Doteď jsem si na masce hrál s designem ve stylu mého oblíbeného Lvího krále," dodává brankář se zkušenostmi z NHL. 

"Pro mě osobně je to ale přece jen pouze kus výstroje, moc to neprožívám. Mívám většinou rychle vymyšlené, co by tam chybět nemělo a zbytek nechávám na grafikovi, který mi masku připravuje. Mám jedinou zásadu: Na mé helmě budou jména mých dětí. Dlouhé roky si na ní dávám fotku dcery Nelly, teď k ní přibyl i syn Matty," dodává Mazanec. 

Jak se vám líbí masky třineckých brankářů?