Draft NHL: Petrovský míří do Minnesoty, Malíka si vybrala Tampa

08.07.2022 · Adam Sušovský
Dva hokejisté, kteří do profesionálního hokeje vyrazili po "Ocelářské cestě", prošli letošním draftem NHL: Útočníka Serváce Petrovského si vybrala Minnesota, brankář Nick Malík patří Tampě Bay.

Československý hokej má za sebou mimořádně úspěšný draft NHL, ve kterém padly také jména dvou hokejistů, kteří prošli organizací HC Oceláři Třinec.

Napotřetí se v dražbě talentů dočkal brankář Nick Malík, který loni i předloni zájmu klubů z  NHL unikl, ale letos si ho vybral kolos z Tampy Bay. Mistr juniorské extraligy z roku 2019, který za Oceláře odchytal dvě extraligová utkání a po tři sezony patřil k oporám partnerské organizace ve Frýdku-Místku, šel na řadu jako 160. v pořadí.

O něco později, a oproti původním předpokladům, nakonec v draftu uslyšel své jméno také slovenský reprezentant Servác Petrovský, který uplynulou sezonu strávil v kanadské juniorce, ale předtím prošel všemi mláděžnickými kategoriemi třinecké akademie. Petrovský přišel na řadu až v šestém kole, jako celkově 185. v pořadí si jej vybrala Minnesota.

Letošním draftem NHL nakonec prošlo devět českých mladíků, dva z nich už v prvním kole: Nejvýše postavený David Jiříček zamířil do Columbusu. Historický úspěch zapsal v draftu slovenský hokej se šesti draftovanými hráči, jeho zástupci ale ovládli elitní pozice: Juraj Slafkovský byl Montrealem zvolen letošní jedničkou, Šimon Nemec zamířil do New Jersey hned za ním jako druhý v pořadí.