Dorostenecký President Cup napíše osmé pokračování

02.07.2022 · Martina Sikorová
Na mládežnické hokejové scéně si v České republice vybudoval prestižní pověst. A mezi hlavní srpnové taháky bude v Třinci patřit i letos. Přípravy na osmý ročník elitního turnaje President Cup HC Oceláři Třinec jsou v plném proudu, boj o trofej pro vítěze v areálu na Frýdecké ulici odstartuje v pátek 5. srpna. Jméno nového šampiona pak poznáme v neděli 7. srpna. Vůbec poprvé se v Třinci představí třeba výběr ukrajinské reprezentace do 17 let.

President Cup se pro letošní ročník dočkal dvou výrazných změn. Tou první je navýšení počtu účastníků z osmi na deset. Obhajovat loňský triumf budou mladí Oceláři a chybět nebudou ani další tradiční čeští zástupci - ostravské Vítkovice, pražská Sparta a karlovarská Energie. Premiérově se pak pod Javorovým představí hokejisté hradeckého Mountfieldu.

Místo švédského Malmö Redhawks, které nakonec účast odřeklo, vyrazí do Třince na zkušenou U17 reprezentační výběr Ukrajiny. Vedle něho budou vůbec poprvé na turnaji také startovat týmy ze Švýcarska a Rakouska, barvy svých zemí budou hájit hráči Davosu a Salzburgu. Naopak nejzkušenějším zahraničním mužstvem na turnaji budou hokejisté HS Riga, kteří se v Třinci představí už počtvrté. Před WERK ARENOU nebude chybět ani vlajka Slovenska, které bude reprezentovat bratislavský Slovan.

Změna v počtu účastníků se promítne taky do formátu turnaje. Zúčastněné týmy budou během slavnostního losování, které se uskuteční ve čtvrtek 4. srpna, rozděleny do dvou skupin. V pátek a sobotu pak přijdou na řadu boje v základní části, přičemž každé mužstvo se utká se všemi soupeři ve skupině. Neděle už bude vyhrazena zápasům o konečné umístění, do kterých budou týmy nasazovány podle svého pořadí ve skupině. Vítězové skupin se utkají o turnajové prvenství, týmy na druhých místech budou bojovat o třetí místo a dále.

Kompletní harmonogram (včetně odkazů na streamy ze zápasů) najdete na webových stránkách turnaje. Vše podstatné se dozvíte také na Facebooku a Instagramu turnaje.

Osmý ročník turnaje se v Třinci uskuteční za podpory těchto partnerů - Třinecké železárny, Moravia Steel, NF Oceláři, Moravskoslezský kraj, město Třinec, Distribuce tepla Třinec, Mattoni, Finclub a Jágr Team.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary