Dorostenec Sikora: Střelu od Míry jsem vůbec neviděl, ale jsem rád, že to trefil a my mohli slavit

13.03.2022 · Šárka Kolková
Třinecký kádr dorostenců postupuje do čtvrtfinále play off. Svěřenci trenéra Marka Malíka museli od druhé půlky rozhodujícího osmifinále dohánět třígólové manko, ale díky odhodlání utkání otočili a na ledě soupeře zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Zápas hodnotí střelec Petr Sikora, který vsítil první branku Třince a nakopnul svůj tým k obratu.

Jak hodnotíš poslední utkání s Piráty?

Nebyl to náš nejlepší zápas, ale i přesto jsme ho díky odhodlání a síle zvládli vyhrát. Měli jsme víru, že výsledek otočíme. Lehké to nebylo, ale my jsme chtěli zápas v Chomutově urvat na naši stranu.

Svým gólem jsi nastartoval svůj tým k obratu. Popiš nám svou trefu.

Podíval jsem se na čas a zbývalo 11 sekund do konce třetiny. Puk byl v rohu, tak jsem ho vypíchnul a hodil na bránu. Naštěstí propadnul a skončil v brance.

Co se odehrávalo v kabině po druhé třetině?

Byli jsme díky vstřelenému gólu „do šatny“ celkem nabuzení, takže jsme se připravovali na třetí třetinu a doufali jsme, že duel otočíme.

Co říkáš na vyrovnávací branku Miroslava Holinky, který v závěru při hře v šesti nejdřív trefil tyčku a prosadil se až na druhý pokus?

Střelu a gól od Míry jsem vůbec neviděl. Já jsem se motal kolem brány, potom jsem jenom zahlédl puk za brankovou čárou a začal jsem oslavovat. Byl jsem šťastný, že jsme následně po úspěšných nájezdech postoupili a těšíme se na další zápasy play off.