Dorostenec Sikora: Je pořád co zlepšovat

25.11.2021 · Šárka Kolková
Dorostenci v minulém týdnu pokračovali v dobrých výkonech a do tabulky si připsali šest bodů. Ve čtvrtek porazili svěřenci trenéra Marka Malíka Přerov a v sobotu vyhráli v Šumperku. Velmi dobrý týden to byl hlavně pro útočníka Petra Sikoru, který čtyři góly a dvě nahrávky.

Petře, za sebou máš velmi produktivní, ale hlavně úspěšný týden. Jací byli vaši soupeři a jak jste spokojeni s výsledky?

Naši soupeři byli nepříjemní. Nebyly to lehké zápasy, ale poradili jsme si s tím. S výsledkem jsme spokojení, máme šest bodů. Za mě jsme spokojení, ale pořád je co zlepšovat, jak říká moje mamka.

Vraťme se ještě k zápasu se Zubry. V tomto utkání jsi vstřelil hattrick. Co tě nakoplo k takovému výkonu?

Hrál jsem svou hru. Přálo mi i štěstí.

Byl to tvůj první hattrick?

V nejvyšší dorostenecké soutěži ano.

V sobotu jste se utkali s Draky ze Šumperka, kteří ještě drželi teoretickou šanci na postup do play off. Jak těžký zápas to pro vás byl?

Byl to těžky zápas. Šli jsme do zápasu s tím, že budeme hrát naši hru a budeme určovat tempo hry.

I přesto, že jste vyhráli vysoko, ve třetí třetině jste se už střelecky trápili. Na brankáře jste vyslali osmnáct střel, ale žádná neskončila v bráně. Co se stalo?

Nejspíš jsme celkově polevili. Důležité ale bylo to, že jsme si vytvářeli šance a hru měli pod kontrolou.

Tento týden už vás čekají poslední dva duely základní části. S jakým cílem do nich půjdete?

Se stejným cílem jako do každého zápasu, chtít vyhrát!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary