Dorostenec Pohludka: Máme tým na zisk titulu, s Adamem se pereme v produktivitě

01.03.2022 · Šárka Kolková
Třinecký kádr dorostenců má před sebou poslední dvě utkání nadstavby. Ve čtvrtek jedou do Jihlavy a v sobotu přijedou Vítkovice. Minulý týden dorostenci dvakrát vyzvali hradecký Mountfield. V prvním zápase vyhráli 2:1 v prodloužení, ve druhém zvítězili jasně 7:3. Poslední únorový zápas odehráli Oceláři na ledě Beranů a vyhráli těsně 2:1. Šimon Pohludka nám poslední zápasy nejen přiblížil svýma očima, ale zavzpomínal na domácí duel s Berany v základní části, ve kterém se čtyřikrát trefil.

Jak hodnotíš zápasy s Hradcem Králové a se Zlínem?

Oba zápasy s Hradcem stejně jako sobotní zápas se Zlínem měly vysokou kvalitu a úroveň. Jsem rád, že v nadstavbě tyto zápasy hrajeme každým týdnem a můžeme se neustále zlepšovat.

Středeční souboj byl hodně urputný. Ve čtvrtek jste hradeckým dorostencům nadělili sedm branek. V čem byly oba zápasy odlišné?

Středeční utkání bylo velice zodpovědné z hlediska defenzivní stránky obou týmů a také musím zmínit výborný výkon obou brankářů. Na čtvrteční odvetu jsme si soupeře už lépe načetli a v útočné fázi jsme našli recept na více gólů. Až na posledních pár minut, kdy jsme se zbytečně nechali vyloučit a dostali tři branky, byl zápas z naší stránky velice dominantní.

Ve druhém zápase proti Mountfieldu ses prosadil hned dvakrát. Popiš nám tvé trefy.

Při první brance šla u sitauace tři na dva přihrávka přes střed hřiště a Dominik Buják mě výbornou zadovkou našel na vrcholu levého kruhu a mi se povedlo trefit prostor pod levou spojnicí, když měl gólman zakrytý výhled. U druhého gólu jsem si najel na pravý kruh pro vhazování a Adam Cedzo mě famózní nahrávkou našel přes střed a mi už stačilo puk pouze zvednout střelou z jedné nad betony.

Který gól byl těžší vstřelit?

Dle mého názoru jednoznačně první, jelikož jsem musel prostřelit dobře stojícího gólmana, i když mi spoluhráči odvedli skvělou práci v prostoru před brankou, aby brankář střelu neviděl.

Zápas se Zlínem byl hodně houževnatý. Na brankáře Uherka jste vyslali 41 střel a z toho se ujaly jen dvě od Adama Cedza. Proč se vám na něj nedařilo vyzrát?

Zápas se Zlínem nebyl z našeho pohledu tak ideální, jak bychom chtěli. Nepovedlo se nám proměnit několik gólových šancí na začátku utkání a pak se s námi smůla v příležitostech táhla v zápase dále.

Když se vrátím ještě do minulosti, tobě se podařilo v základní části proti Beranům něco nevídaného. Vstřelil jsi čtyři branky. Jak na to s odstupem vzpomínáš?

Toto utkání bylo pro mě i náš tým velmi vydařené, jelikož jsme soupeře hodně přehrávali a postupem času začali Berani dělat velké chyby a my jsme měli skvělý flow, a proto jsme všechny chyby potrestali. Mé čtyři góly padly hlavně zásluhou spoluhráčů, protože jsme využili výborné týmové kombinace.

Se slovenským parťákem Cedzem se neustále perete nejen v týmové, ale i celkové produktivitě skupiny B. Jak vnímáš soutěživost mezi vámi?

S Adamem jsme skvělí kamarádi a pokaždé se spolu po zápase podíváme, jak jsme se na sebe dotáhli a posunuli v bodování a zasmějeme se tomu. Myslím si, že nás to oba velmi posouvá z hlediska soutěživosti, abychom měli motivaci být lepší a lepší, což věřím jednoznačně prospívá celému týmu v zápasech.

Příští týden vás čekají poslední dva zápasy ve skupině B. Bavíte se v kabině už o play off?

V první řadě se soustředíme na podání maximálních výkonů ve zbylém duelu s Jihlavou a poté v derby s Vítkovicemi. Ale samozřejmě na play off myslíme a velmi se na něj těšíme. Bude to pro tým velká zkušenost a hlavně se nemůžeme dočkat porovnání s týmy ze západu republiky. A nakonec je třeba říct, že play off hokej je úplně jiná atmosféra, emoce a adrenalin, takže jsme všichni nažhavení. Věřím, že máme tým na zisk titulu, teď už jen neselhat a podávat to nejlepší, co třinecký dorost má.