Dorostenec Dravecký: Sparta bude chtít doma určitě vyhrát

30.03.2023 · Šárka Kolková
Dravcovo úterý. Zatímco dorostenec Vladimír Dravecký rozhodl v prodloužení bitvu s Pražany samostatným sólem, jeho táta Vladimír o pár hodin později načal Spartu v extraligovém čtvrtfinále první trefou zápasu. Právě Dravecký junior v rozhovoru hodnotí úvodní dva zápasy semifinálové série se Spartou. Svěřenci trenéra Malíka vedou v semifinálové sérii 2:0 na zápasy. Zatímco v prvním střetnutí mladí Oceláři dominovali, o vítězi druhého duelu se rozhodlo až v prodloužení. Ale Sparta stihla odpovědět a rozhodnout muselo až prodloužení. Šťastnější byl nakonec Třinec, díky krasojízdě Vladimíra Draveckého.

Vladimíre, jak probíhaly první zápasy semifinále z tvého pohledu?

Myslím si, že první zápasy byly určitě náročné. Připadá mi, že jsme víc hráli my, to dle mého rozhodlo.

Oproti předchozím sériím jste tentokrát začínali v Mini WERK ARENĚ. Byla v tom pro vás nějaká změna?

Ani mi to tak nepřišlo. Něco se na malé hale asi liší, ale rychle jsme si na to zvykli. Den před prvním zápasem jsme v Mini WERK ARENĚ trénovali, takže jsme se na ty odlišnosti dobře připravili.

První utkání vypadalo při pohledu na výsledek jednoznačně. Bylo tomu opravdu tak?

Ano, výsledek asi odpovídá předváděné hře. Zároveň musím přiznat, že jsme z mého pohledu mohli vstřelit ještě více gólů. Na tom ale nesejde, důležité je v sérii vyhrávat zápasy.

Druhé utkání bylo jiné, možná až trochu lehkovážné z vaší strany. Trenér Malík říkal, že jste si chyby po zápase vyjasnili. Co bylo špatně?

Každý zápas je jiný a začíná se od nuly. Sparta na nás vlítla a my jsme si možná mysleli, že to půjde jednoduše. Přitom trenér nás před utkáním nabádal, že to nebude snadné. Nedařilo se nám plnit herní plán.

Utkání muselo rozseknout až prodloužení, ve kterém ses blýskl individuální akcí z vlastního pásma. Jak se zrodil v hlavě takový nápad?

Něco podobného jsem zkusil už ve třetí třetině za vyrovnaného stavu.  Vyšťoural jsem puk, jel rovnou dopředu, uvolnil se kličkou do středu a vystřelil. Trefil jsem břevno. Zkusil jsem něco podobného v prodloužení a vyplatilo se to!

Co na vítěznou akci říkal táta, který si proti Spartě taky připsal gól?

Táta byl rád! Pochválil mě. Podporuje mě a já zase jeho. Jsem moc rád, že i jemu se povedlo dát důležitý gól!

Teď míříte za pokračováním semifinálové série do Prahy. Na co se připravit a co očekáváš od pražských duelů?

V sérii sice vedeme 2:0, ale máme za sebou jen domácí zápasy. Sparta bude chtít doma určitě vyhrát. Určitě něco zkusí změnit a budou hrát jiný hokej, aby uspěli.