Dorostenec Cedzo: Přeji si, abychom byli všichni zdraví

01.12.2021 · Šárka Kolková
Kanadské bodování dorosteneckého týmu si v základní části soutěže podmanil Adam Cedzo. Slovenský útočník se v 15 zápasech blýskl 32 body za 16 gólů a stejný počet asistencí a stal se šestým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Adame, jak se díváš na poslední zápasy základní části?

Hráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Dodržovali jsme systém, který fungoval a přinášel nam góly.

Napadlo vás s týmem před sezonou, že byste mohli být ve skupině Východ první?

Od záčátku soutěže jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát. To byl náš cíl.

V Třinci hraješ už druhou sezónu pod trenéry Malík-Mach. Jak se ti pod jejich vedením pracuje?

Práci s nimi si nemůžu vynachválit a líbí se mi, jak celkově pracují s celým týmem.

Nedávno ses dokonce objevil i v juniorce. Jaké to bylo hrát o kategorii výš a s jinými hráči?

Hra je na jiné úrovni, je rychlejší. Přesto jsem se na ledě cítil velmi dobře.

I přesto, že sis na chvíli odskočil k juniorům, dokázal jsi ještě v bodování dorostu předběhnout svého kolegu Matěje Kubiesu. Zlobil se na tebe, že jsi mu přebral žezlo?

Myslím si, že mezi sebou rádi soutěžíme. Je škoda, že se Mates zranil. Měl to dobře rozběhnuté.

Po základní části jsi navíc nejlepším střelcem skupiny Východ. Co stojí za tvou produktivitou?

Snažím se hokejem bavit. Užívat si to a být užitečný pro tým.

Kromě toho ses ukázal i na mezinárodní scéně se slovenským týmem. Jakou zkušenost si z reprezentačních akcí odnášíš?

Snažím se, co nejvíc to jde. Vnímám hru a vše, co se děje na ledě. Chci se z každé hry naučit co nejvíc.

Na turnaji sis zahrál proti Němcům a Francouzům. Dokázal bys říct, na jaké úrovni tyto týmy byly?

Soupeři byli dobří. Francouzi navíc byli o rok starší a pro nás to byly kvalitní duely. Je ale škoda, že jsme si nemohli zahrát s výběrem Švýcarska.

Lišila se v něčem jejich hra oproti soupeřům z dorostenecké extraligy?

Kluci z obou týmů hráli skvěle. Jsou z jiných zemí a jejich styl hokeje je trochu jiný. Hráli víc fyzicky a do těla.

Za dveřmi už jsou pomalu Vánoce. Jaké je letos tvé největší hokejové přání?

Přeji si, abychom byli všichni zdraví a dotáhli to v sezoně co nejdál.

Odehrané v 18:00 | Muži