Dorostenec Buják: Nálada v kabině je výborná, ale nechceme usnout na vavřínech

21.02.2022 · Šárka Kolková
Třinecký kádr dorostenců se pomalu dostává ke konci nadstavbové fáze o pořadí v play off. Čtvrteční derby s Vítkovicemi nezvládli a v Ostravě prohráli 0:2, ale sobotní duel vyhráli na ledě Brna 4:2. Přesto jsou ve skupině B stále první. Poslední zápasy hodnotí obránce Dominik Buják, který vstřelil proti Brnu svůj premiérový gól v soutěži. Tento týden čeká dorostence domácí dvojzápas s Hradcem Králové. Úvodní buly padnou ve středu v 17:30 a ve čtvrtek ve 13:00.

Dominiku, co říkáš na poslední duel s Kometou?

První třetina nebyla z naší strany dobrá. Dělali jsme hloupé chyby. Soupeř je naštěstí nedokázal využít. Do druhé a třetí třetiny jsme ale vstoupili výborně a v zápase zvítězili.

S Brnem jste prohráli dvakrát v základní části. V rámci nadstavby o pořadí play off jste čtyřikrát vyhráli. Potvrzuje se tím, že obě fáze ročníku sou o něčem jiném?

V této části soutěže se nesmí vypustit ani minuta, týmy jsou kvalitní a můžou každého zaváhání hned využít. My jsme tyto těžké zápasy zvládli a jsme za všechna vítězství rádi.

Ty jsi vstřelil svůj první gól v probíhající sezoně. Jak jsi branku prožíval?

Při každém vstřeleném gólu máte obrovskou radost. Vždycky vás to potěší a nakopne. Jsem rád, že to tam padlo a doufám, že to tam brzy spadne znovu. Díky výbornému napadání útočníků se ke mně dostal puk na modrou čáru. Vyrazil jsem s ním na osu hřiště a zkusil vystřelit na bránu a spadlo to tam.

Jaká byla reakce spoluhráčů v kabině?

V šatně po zápase mi kluci pogratulovali. Je to skvělý pocit, ale teď už se soustředím na další tréninky a zápasy, které nás čekají. A kluci v šatně určitě nepřijdou zkrátka.

Vraťme se ještě k čtvrtečnímu derby s Vítkovicemi. Poprvé v tomto roce jste vyšli bodově na prázdno a gólově poprvé v této sezoně jste se nedokázali prosadit. Jak se za zápasem ohlížíš?

Dovolím si říct, že jsme celý zápas dominovali, vyhrávali souboje. Plnili, co jsme si před zápasem řekli v kabině. Bohužel jsme měli smůlu a nedali žádný gól. Ze zápasu jsme se poučili a jedeme dál.

Jaká je aktuální atmosféra? Váš tým vede tabulku B s 33 body a na druhou Jihlavu má náskok osmi bodů.

Nálada v kabině je určitě výborná, ale nechceme usnout na vavřínech. Stále máme před sebou pět zápasů. Budou to těžké duely a my je chceme zvládnout co nejlépe a být připraveni na další fázi soutěže. Tímto bych vás chtěl pozvat na dvojzápas s Hradcem Králové, který proběhne ve středu od 17:30 a ve čtvrtek od 13:00. Za každého fanouška budeme rádi. Přijďte se podívat a podpořit nás.