Dorostencům skončila sezona. Proti Hradci podruhé v samostatných nájezdech neuspěli

21.03.2022 · Šárka Kolková, foto: Martin Voltr
Svěřenci trenéra Malíka prohráli i druhé utkání v Hradci Králové a loučí se s letošním ročníkem ve čtvrtfinále. Hosté ale nezačali vůbec špatně, vedli 2:0. Hradeckým dorostencům se však podařilo utkání otočit a ve třetí třetině vyrovnali. Rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli lepší domácí a Lukáš Král rozhodl.
ČF4, pondělí 21.3.2022
Mountfield HK
3:2sn
ČPP Aréna, Hradec Králové
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 35. Klíma (Vencl, Šimek), 43. Pavič (Vencl), rozh. náj. Král – 17. Pohludka (Cedzo, Masnica), 33. Cedzo (Pohludka, Buják). Rozhodčí: Mejzlík – Kis, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 178. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Kasal (Mrázek) – Fiala, Žaba, Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Šimek, Král
Milota (Heczko) – Solowski, Buják, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula

Dorostencům Třince se naskytla hned v úvodní minutě naskytla příležitost v podobě přesilové hry. Pospíšil se pokoušel prosadit za modrou, ale Kasal byl připraven. I Pohludka zkusil své štěstí, ale neuspěl. Hra se opět vrátila do stavu pět proti pěti. Nebezpečnou střelou exceloval Masnica, jenž se ocitl zcela osamocen před brankářem Mountfieldu, avšak recept nenašel. Třinečtí se tlačili před bránu, zasypávali gólmana domácího týmu několika střelami, ale bezúspěšně. Až Šimon Pohludka otevřel skóre zápasu od modré čáry. Třinecký tým jasně přestřílel soupeře a po zásluze vedl.

Na začátku druhé třetiny využil momentu překvapení Urbánek, jenž nabral ve středním pásmu rychlost a vystřelil. Kasal měl z počátku s jeho akcí problémy, nakonec si se situací poradil. Na druhé straně úřadoval Král, který zakončoval bekhendem, ale Milotovu síť rozvlnil jen s venčí. Třinečtí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Lipkovu příležitost včas zachytil strážce domácích dorostenců. Další nebezpečnou akci mohl využít Kubiesa, však beton hradeckého brankáře byl na správném místě. Přece jenom své štěstí našel Adam Cedzo, jenž prostrčil puk pod betony z předbrankového místa. Hradečtí ale následně odpověděli kontaktním gólem. Situace byla hraniční, ale branka byla po sléze uznána a Jiří Klíma se radoval.

Na začátku poslední třetiny bylo vyrovnáno. David Pavič se odhodlal k prudké střele od modré čáry. Jeho ránu nikdo netečoval, nicméně Milota nic neviděl a puk prošel za brankovou čáru. Hradec Králové mohl jít do vedení, když se Šimek z mezikruží odhodlal ke střele pod betony. Milota je ale stihl včas zaklapnout. Pozornosti unikl Gerych, ale obránci se lvem na hrudi se stihl vrátit a třinecký drak neměl dostatek času pro zakončení, puk se ovšem stihl dostat pod Kasalovy betony. V samotném závěru třetí třetiny mohl rozhodnout Vencl, který trefil tyčku.

Následovalo prodloužení. Oba týmy byly velmi opatrné, ale i přesto si své šance dokázaly vypracovat. V závěru se Oceláři do početní výhody a ti i přesto, že se v jednom momentu objevili v situaci čtyři na dva neuspěli. Rozhodnou tedy musely až samostatné nájezdy. Série byla vyrovnaná, bylo to 3:3. V devátém rozstřelu Milota nestačil na Lukáše Krále, který rozhodl o vítězství.

Pro třinecké dorostence tímto zápasem končí letošní sezona. Je ale třeba vyzdvihnout výkony mužstva, které šlapalo v průběhu celého ročníku. V základní části skupiny ELD Východ byli první, v nadstavbě ve skupině B byli první a z první pozice šli do play off. Někdy je to bohužel i o štěstí. Dorostenci, děkujeme vám za reprezentaci našeho klubu a vám fanouškům za podporu.