Dorostenci vstoupili do přípravy vítězně!

29.07.2019 · Jakub Kotajny
V úvodním přípravném duelu se svěřenci Reného Muchy a Aleše Macha utkali se Vsetínem a dobrý vstup do utkání znamenal vedení 3:0 ve prospěch domácích po úvodní dvacetiminutovce. Druhá třetina ale patřila hostům, kteří dokázali dotáhnout skóre zápasu na rozdíl jedné branky. Závěrečná tercie ale opět přinesla třineckou radost v podobě dvou gólů.
přát., pondělí 29.7.2019
Vsetín
5:2
Třetiny: 3:0, 0:2, 2:0  Branky a nahrávky: 8. Tomiczek, 14. Ročák (Bezuk, Samuhel), 16. Šotkovský (Pánek, Bezuk), 43. Samuhel, 54. Samuhel – 38. Dědek (Turek, Adámek), 39. Juráň (Urban). Rozhodčí: Trombík - Puczok, Tomis. Vyloučení: 4:6, navíc za faul Bezuka (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Klimek (33. Macura) – D. Buják, Pospíšil, Bezuk, Ročák, Mošnička, Wilk, Benek- Tomiczek, Volas, Jakubu, Šotkovský, Pánek, Samuhel, Ochman, Lipka, Gazur, Motyka
Nešpůrek (33. Tkadlec) – Velikovský, Krajčík, Mikula, Čajanová, Šedlbauer, Dořičák – Adámek, Dědek, Turek, Rybár, Kopřiva, Urban, Juráň, Tobola, Jurek

Vstup do utkání byl na obou stranách velice aktivní, oba celky si vytvořily nespočet šancí a brankáři se museli mít na pozoru. Gólové skóre zápasu otevřel v osmé minutě Filip Tomiczek, který dokázal vybojovat puk ve středním pásmu a tváří v tvář Nešpůrkovi uspěl. V polovině čtrnácté minuty se na lavici hanby poroučel hostující Urban, což byl opět signál pro domácí. Hned po 8 sekundách hry se dostal puk na hůl Marka Ročáka, který svou první brankou v dorostu poslal domácí Oceláře již do dvoubrankového vedení. Tlak, který si domácí vytvářeli během hry, se stupňoval, až se v čase 15:46 dokázal prosadit Ondřej Šotkovský, který využil zmatku před klecí hostujícího gólmana a zvýšil na 3:0.

Úvod druhé dvacetiminutovky se povedl o něco více hostům, kteří po přestávce ukázali, že vítězství Ocelářů nebude tak jednoznačné. V této fázi hry se ale v brance blýskl především Jakub Klimek, který dokázal všechny akce hostů zneškodnit. Ve třiatřicáté minutě došlo ke změnám v obou brankovištích. Klec domácích opustil Klimek, kterého nahradil Macura a na druhé straně se do hry dostal Tkadlec. Hostující gólman sice musel za malou chvíli zneškodnit jedovku jednoho z Ocelářů, Macurovi se po sérii dobrých zákroků ale přece jen na střelu Matyáše Dědka dosáhnout nepodařilo a hosté se tak mohli poprvé radovat. O minutu později se hosté opět nasunuli do pásma Ocelářů a po střele Matěje Juráně svítil na kostce stav 3:2. Více už toho druhá třetina nenabídla a tak odcházeli Oceláři do šaten jen s jednobrankovým náskokem.

Hned ve třetí minutě poslední dvacetiminutovky se ke kotouči v útočném pásmu dostal Filip Samuhel, který svou trefou opět zvýšil náskok Ocelářů. Jeho střelecký účet ale ještě nebyl uzavřen. Střední část této třetiny nabídla mnoho šancí, stav se ale měnil až ve čtyřiapadesáté minutě. V tu dobu seděli na trestné lavici Pospíšil s Urbanem, kteří si odpykávali trest za hrubost. Ke kotouči se dostal opět Filip Samuhel, který vrátil Ocelářům třígólový náskok zpět. Změna skóre poté mohla přijít každou chvíli a největší možnost k tomu měli hosté, kteří si v devětapadesáté minutě vybojovali samostatný nájezd. Hostující Dědek ale na Macuru tentokrát nevyzrál a po závěrečné siréně se mohli mladí Oceláři radovat z vítězství.