Dorostenci vrací úder, vyhráli ve Vítkovicích!

27.11.2021 · Šárka Kolková
Poslední utkání základní části české nejvyšší dorostenecké soutěže dopadlo s dobrým koncem pro Oceláře. Družina trenéra Malíka odjela do Vítkovic, aby zde skončila, kde začala. V prvním kole se právě střetli v derby s Vítkovicemi. Ostravský tým tenkrát ve WERK ARENĚ vyhrál, ale třinecké dorostence už tohle mrzet nemusí. Dnes v odvetě vyhráli a uštědřili svěřencům trenéra Stránského debakl.
18.kolo, sobota 27.11.2021
2:5
Třetiny: 0:1, 0:2, 2:2  Branky a nahrávky: 53. Fibigr (Saxa), 58. Douda (Matějka, Fojtík) – 19. Cedzo (Volas), 26. Martiňák (Sajdok, Urbánek), 37. Pohludka (Masnica, Pospíšil), 42. Holinka (Pohludka, Cedzo), 46. Pohludka (Holinka, Volas). Rozhodčí: Kapitanov – Návrat, Veselý. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 23:49. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5, 1:5, 2:5.
HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Falhar, Fibigr, Chaloupka, Lazár, Čuba, Řehulka, Činčala – Fasner, Glas, Fojtík, Matějka, Douda, Saxa, Vítek, Štiak, Lerch, Žídek
HC Oceláři Třinec: Milota (Michalík) – Dravecký, Solowski, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Gerych, Holinka, Volas, Švančara, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek

První střelecký pokus zaznamenal Sikora, který se hned z první útočné akce rozhodl vytěžit maximu, ale jeho akci si vítkovický brankář pohlídal. Velkou šanci měl Matějka, těsně před jeho zakončením však byla posunuta třinecká brána. Holub pak v protiútoku vyslal dělovku směrem ke Smolkovi, puk proletěl těsně nad bránou, avšak za jeho zády kotouč neskončil. Vítkovický Matějka nadále pokračoval v aktivním výkonu a Milotu nadále prověřoval. Přesto se do vedení dostali hosté. Těsně před koncem prvního dějství prostřelil Smolku Adam Cedzo.

Druhá třetina začala velmi divoce. Domácí se dostali do přesilové hry pět na tři a mohli vyrovnat. To se jim nepodařilo, neboť jim v této cestě stála tyč. Ve dvacáté šesté minutě navýšili hosté své vedení, když Radek Martiňák dostal puk pod betony Smolky, který nestihl včas zakončit. V třiatřicáté minutě zažíval třinecký brankář krušné chvíle. Musel čelit nátlakům ze strany Vítkovic. Nejdřív na něj vystřelil Fibigr, následně Činčala. Vítkovice pak Oceláře zatlačili do ústraní, ale ti se s velkým nátlakem dokázali vypořádat. V třicáté sedmé minutě zmátli Třinečtí strážce vítkovické brány. Smolka předpokládal, že najíždějící Šimon Pohludka bude střílet z jiného úhlu a po druhé třetině byl stav 0:3 pro svěřence trenéra Malíka.

Třetí třetinu otevřeli gólem hosté. Miroslav Holinka v čtyřicáté druhé minutě využil se spoluhráči rychlého přechodu do útočného pásma a třinecký útočník jejich rychlou akci zakončoval. Hosté se poté dostal k početní výhodě. Nejlepší příležitost měl Gerych, jenž chtěl tečovat tvrdou střelu Masnici, bohužel trefil tyč. Těsně po skončení početní výhody Oceláři skórovali. Šimon Poludka vyjel z prostoru před bránou blíž k levé tyči a zde poslal puk do odkryté brány. Třinecký brankář mohl odejít s další nulou, ale domácí stačili v samotném závěru přidat dvě branky. První vstřelil v třiapadesáté minutě Jakub Fibigr, který se prokličkoval k bráně a skóroval. V padesáté osmé minutě nikdo neuhlídal Jiřího Doudu, jenž zakončil z pravého kruhu. Přesto se s vítězství radují Oceláři, kteří zakončili základní část vítězstvím a v tabulce ELD Východ se umístili na prvním místě.