Dorostenci v odvetě znovu vynulovali Kometu a berou tři body!

08.01.2022 · Dominik Stošek
Oceláři, po čtvrtečním vítězství v ocelářském derby, vybojovali tři body taky proti Kometě, kterou v rámci souboje o pořadí ve vyřazovací fázi skupiny B porazili už podruhé. Do nového roku naskočili skvěle a momentálně tak působí na první příčce. V zápase se čtyřmi góly blýskl Adam Cedzo a vylepšil si tak svou pozici na prvním místě v rámci kanadského bodování, které má na svých prvních pěti místech pouze Oceláře.
B6, sobota 8.1.2022
0:6
Winning Group Arena
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:3  Branky a nahrávky: 11. Cedzo (Pohludka), 21. Cedzo (Masnica, Sikora), 25. Cedzo (Pohludka), 50. Sajdok, 60. Masnica (Seidok), 60. Cedzo (Pohludka). Rozhodčí: Karpíšek – Husák, Zábršová. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 25:40. Průběh utkání: 0:6
HC Kometa Brno: Matoušek (Fajmon) – Antony, Zubíček, Máša (A), Vyhlídal, Mitro, Kuswito – Rakus (C), Pavlík, Halačka, Nesvadba, Zduba, Červenka, Škodík, Bělohlav (A), Nekvapil, Šantora. Trenér: Radek Bělohlav
HC Oceláři Třinec: Michalík (Milota) – Solowski, Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Sajdok, Volas, Barna, Rybnikár, Pohludka, Sikora (A), Blaha, Cedzo (A), Lipka, Masnica (C), Urbánek, Mikula. Trenér: Marek Malík

Mladým Ocelářům chvíli trvalo, než se do zápasu pořádně dostali a domácí Kometa měla v prvních minutách více ze hry. První přesilová hra, kterou Oceláři získali v průběhu úvodní minuty, nebyla nejlepší a Brňané po většinu času hráče s drakem na prsou k ničemu nepouštěli. I přesto ale Třinec zahrozil střelou Cedza, jehož pokus skončil na tyči. V osmé minutě přinesl tento hráč další pozdvižení, když po přebruslení obranné dvojice Komety zmátl forhendovou kličkou brankáře Matouška, při zakončení však podklouzl a skóre tak zůstávalo beze změny. V čase 10:55 to už napotřetí vyšlo a Adam Cedzo díky důrazu v předbrankovém prostoru, možná i trochu se štěstím, propasíroval kus černé gumy až za záda Matoušky.

Druhá perioda nabídla z pohledu diváka zcela určitě zajímavější dvacetiminutovku. Nejprve v čase 20:35 znovu Adam Cedzo skóroval, když po přesné střele do horního růžku z pravého kruhu nedal domácímu brankáři žádnou šanci a využil tak početní převahu, kterou si Oceláři do prostředního dějství přenesli z úvodní třetiny. Na třinecké lavici mohlo být o pár okamžiků ještě veseleji, v bráně stojící Matouška však celou útočnou akci Ocelářů svými zákroky překazil. Ve 24. minutě mohla Kometa snížit ve své přesilové hře, Šantorova pumelice z levého kruhu ale orazítkovala pouze tyč Michalíkovy klece. Krátce na to domácí špatně střídali, a tak se hrálo ve čtyřech. V této herní situaci si Oceláři vypracovali už tříbrankové vedení, a to po ráně Pohludky z mezikruží, jehož střela sice Matouška nepřekonala, následná dorážka z hole Adama Cedza už ale ano a ten tak vsítil hattrick, jenž jen potvrdil jeho skvělou formu. Ve 28. minutě mohla radost z třetí branky opadnout. Antonyho střela od modré ale naštěstí skončila pouze na břevnu třinecké klece.

Ve třetí třetině začaly góly padat až v její druhé polovině. Ta první přinesla hokej nahoru dolů, mnoho nebezpečnějších akcí však nikoliv. Největší šanci Rakuse Michalík zneškodnil skvělým zákrokem a potvrdil, že dnešní potencionální vychytanou nulu by si zasloužil. K ní však v ten okamžik vedla ještě relativně dlouhá desetiminutová cesta. V 50. minutě zvyšoval na 4:0 Tobias Sajdok, který po forhendové kličce nedal Matouškovi žádnou šanci. V 58. minutě sice domácí brankář ještě na akci Masnici vyzrál, v čase 59:11 však na bekhendovou kličku stejného hráče, Patrika Masnici, nestačil. O šestnáct vteřin posléze ještě překonal domácího brankáře Adam Cedzo nechytatelným projektilem, který tak stanovil konečný výsledek na 6:0 pro Oceláře. Sebastian Michalík pochytal všech pětadvacet střel soupeře a zapsal si tak druhé čisté konto v této sezóně.