Dorostenci v Plzni dvakrát vedli, nakonec berou jen bod

16.12.2022 · Jakub Štěrba, Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka v pátek rozehráli předposlední zápas roku 2022. Proti indiánům sice mladí Oceláři dvakrát vedli, těsný náskok ale ani v jednom případě dlouho neudrželi a po prohře v nájezdech berou bod.
A7, pátek 16.12.2022
Plzeň
3:2sn
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 34. Klatovský (Slačík), 43. Fábera (Pittr, Úbl), rozh. nájezd Slačík - 25. Holub (Urbánek, Weiss), 42. Weiss (Urbánek). Rozhodčí: Valenta - Matys, Sýkora. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2,2:2.
HC Škoda Plzeň: Mařík – Černý, Tolar, Skala, Kocek, Prošek, Mašek, Kamas – Beran, Fehér, Klatovský, Matějka, Úbl, Pittr, Fábera, Makovec, Hofrajtr, Slačík
HC Oceláři Třinec: Skácel – Mrtka, Ćmiel, Byrtus, Solowski, Marek, Holub, Blaha – Rybnikár, Urbánek, Švancara, Hladonik, Hebar, Granečný, Kopačka, Mikula, Weiss, Hrček

Plzeň začala utkání aktivněji. Fábera si našel odražený kotouč u pravé tyče, ten záhy předal na levý kruh, kde byl zcela volný Kocek, který střelou zápěstím skóre utkání neotevřel. Následně se děly velké věci na obou stranách. Nejprve se do samostatného úniku dostal hostující Urbánek, jeho obě rány ale Mařík zlikvidoval. Na druhé straně jeli posléze domácí ve dvou proti jedinému obránci. Po rychlé přihrávce pálil z levé strany Matějka, proti jeho pokusu se ale Skácel bleskurychle stačil přesunout.

Vzápětí si od modré čáry sjel do střelecké pozice Skala, bek indiánů ovšem puk za gólmana Ocelářů nepropasíroval. Lépe si nevedl ani Beran, který táhl po levé straně rychlý protiútok. V brejku vzal situaci na sebe, jeho prudkou ránu ale stačil Skácel reflexně vyrazit. A když neuspěl ani Makovec, skončila první perioda bez branek.

Druhou třetinu začali hosté v početní výhodě, Plzeň se ale bez větších problémů ubránila. Inkasovala však posléze při rovnovážném stavu na ledě. Nejprve měl Mařík štěstí proti tečovanému pokusu Urbánka, poté avšak nestačil na dorážku Davida Holuba, jenž zasáhl puk šikovně ze vzduchu. Odpovědět mohl Klatovský, jenž také před gólmanem tečoval letící kotouč, avšak vedle brány. Krátce za polovinou utkání domácí zachybovali v obranném pásmu. Puku se zmocnil Kopačka, který měl před sebou jen plzeňského brankáře, toho ovšem nepřekvapil.

A tak udeřila Škodovka. Antonín Klatovský nabral ve středním pásmu velkou rychlost, díky podklouznutí obránce Ocelářů měl následně forvard Škody volnou cestu až k brance a z levého kruhu s pomocí tyče dokázal dostat puk do sítě. Modrobílí mohli záhy utkání otočit, avšak ani tři rány Proška v brance neskončily. I po čtyřiceti minutách tak byla hra vyrovnaná.

Na startu třetí části byl v hlavní roli Fábera. Nejprve se forvard Škody nechal vyloučit, Oceláři nabídnutou situací nepohrdli a podruhé v zápase šli do vedení. Urbánkova rána se šťastně odrazila k Matěji Weissovi, který měl před sebou již poloprázdnou bránu. Avšak vedení Ocelářů trvalo jen necelé dvě minuty. Dominik Fábera si totiž nabruslil mezi kruhy a přesnou ranou k pravé tyči rychle opět srovnal stav.

Vzápětí neuspěl ve velké příležitosti Kocek, který měl spoustu místa na levé straně, Skácel se stačil bleskově přesunout. Po střele Hofrajtra pak neměl brankář hostů puk pod kontrolou, jenomže nikdo z domácích hráčů nestihl kotouč do branky dorazit. V závěru měla Škoda možnost rozhodnout o svém vítězství. Úbl naservíroval od pravého mantinelu puk před branku, avšak Klatovský poslal touš těsně vedle brány. Utkání tak dospělo až do prodloužení.

Zkraje nastaveného času se hosté dopustili faulu, přesilovou hru ale indiáni využít nedokázali. Po jejím skončení dostal ideálně nabito na modré čáře Skala, nicméně jeho prudký projektil zastavila horní tyčka. O vítězi tak musela rozhodnout až dovednostní loterie. V ní Oceláři zaznamenali jediný úspěšný nájezd v podání Rybnikára a museli se smířit s bodem.