Dorostenci uspěli v prodloužení. Druhý bod vystřelil Dravecký!

28.03.2023 · Šárka Kolková
Boj až do konce. Oceláři začali druhé semifinále fantasticky a hned ve čtvrté minutě se dostali do vedení. Po obratu soupeře to ale byli svěřenci trenéra Marka Malíka, kdo musel dotahovat. S tím si ale Třinec poradil úspěšně a přestože Sparta stačila vyrovnat, druhý bod Ocelářům v prodloužení vystřelil obránce Vladimír Dravecký.
SF2, úterý 28.3.2023
Sparta Praha
4:3p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:2, 0:0, 2:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 4. Kubiesa (Zielinski), 41. Zielinski (Sikora), 42. Kubiesa (Granečný, Dravecký), 63. Dravecký – 16. Poláček (Cichoň, Janský), 17. Hrubý, 50. Netušil (Marek). Rozhodčí: Vaněk, Koziol – Rychlý, Hladík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Milota – Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Ćmiel, Zielinski – Sajdok, Pohludka, Sikora, Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula
HC Sparta Praha: Kogler - Janský, Marton, Mack, Hašek, Cichoň, Malínek – Hrubý, Poláček, hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička, Nestrašil, Marek, Bolocan, Topol, Novotný

Domácím se vstup do zápasu povedl na výbornou. Hned ve čtvrté minutě překvapil Koglera Matěj Kubiesa, který otevřel skóre. Velkou příležitost na vstřelení gólu měl Šimon Pohludka, jenž byl u brány, ale dvakrát smolně trefil tyč. Sparta se z toho oklepala a ze situace v přečíslení se prosadil Petr Poláček. O minutu později se dostal do samostatného úniku David Hrubý a poslal Spartu do vedení.

Druhá třetina zápasu žádnou branku nepřinesla, ale o napínavé momenty nebyla nouze. Hodně krušné chvíle zažíval Milota v polovině prostřední části při napadání Sparty, ale celou situaci ustál. Na druhé straně zůstal několikrát osamocen Pohludka, ale k vyrovnání nedošlo. V závěru si domácí vytvořili nátlak, ale Kogler zůstal nepřekonán.

Třetí třetinu začali Oceláři fantasticky. Hned na jejím začátku udeřil Aleš Zielinski, který vyrovnal. Vzápětí se dostali domácí do vedení poté, co Kogler nezaregistroval Matěje Kubiesu, který z pravého kruhu vystřelil a puk doputoval k levé tyči. V padesáté minutě však Sparta odpověděla a využila přesilovou hru díky Františku Netušilovi.

Rozhodnout tak muselo až prodloužení. Netušil nejdřív překvapil Milotu, ale ten puk přikryl. Následně se po buly dostal ke kotouči Vladimír Dravecký a povedenou individuální akcí poslal Oceláře v sérii do vedení 2:0.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): "Z naší strany to bylo dnes trochu nepřesné. Udělali jsme víc chyb než bychom si přáli a soupeř nás za to potrestal. Nakonec jsme našli nějakou sílu, která dovedla zápas do vítězného konce. Jsme za to rádi. Chceme se toho vyvarovat, ale i o tom je play-off hokej. Výkon všech byl ale výborný."

František Ptáček (hlavní trenér HC Sparta Praha): "Dnes to bylo krásné a kvalitní utkání z obou stran. Nikdo nechtěl udělat chybu. Chvíli jsme tahali za kratší konec my, chvíli oni. Rozhodla šikovnost a zkušenost soupeře, který dal gól v prodloužení.