Dorostenci si z Ostravy přivezli zlato!

25.08.2019 · Jakub Kotajny
Po šesté příčce z domácího President Cupu si naši dorostenci spravili chuť na Ostrava Cupu. Po dvou vyhraných duelech v základní skupině se svěřenci Reného Muchy dostali do finále, kde porazili domácí Vítkovice 3:2 a mohli se radovat ze zisku nejcennějšího kovu.

V úvodním utkání turnaje se mladí Oceláři střetli se slovenským Zvolenem. Svěřenci trenérského tandemu Mucha - Mach se v tomto duelu dokázali prosadit hned pětkrát a po závěrečné siréně tak díky brankám Petra Przybyly, Tadeáše Hlávky, Adama Procházky, Alexandra Kašpárka a Filipa Tomiczka slavili první vítězství poměrem 5:3.

Ve druhém zápase se dorostencům podařilo zdolat juniorský celek z Poruby 6:2 i přesto, že hráči s drakem na hrudi inkasovali jako první. Dvěma trefami pomohl týmu k výhře Filip Hrůzek, svou druhou branku turnaje přidal Adam Procházka. Tuto dvojici ještě doplnili Servác Petrovský a Vojtěch Janoš, šestou branku Ocelářů pak vstřelil Žigmund Zöld.

Svůj třetí zápas odehrála parta kolem kapitána Denise Kyselého proti domácím Vítkovicím. Souboj s regionálním rivalem však dorostencům nevyšel a po šedesáti minutách hry svítil na tabuli stav 6:1 ve prospěch domácích. O jedinou branku Ocelářů v tomto utkání se postaral Servác Petrovský.

I přes nezdar v posledním utkání skupiny se Oceláři dostali do finále, kde se opět utkali s pořádajícím celkem. Utkání dospělo, stejně jako na President Cupu, do samostatných nájezdů a stejně jako na President Cupu se z vítězství radovali naši dorostenci. V základní hrací době se prosadili Matěj Kozlík a Adam Procházka, který se tak svou třetí brankou na turnaji stal nejlepším střelcem Ocelářů na Ostrava Cupu. V samostatných nájezdech pak zlatou medaili svým vítězným nájezdem vystřelil Ondřej Hykl.

Ve zbytku přípravy odehrají dorostenci ještě dva duely, 30. srpna se mladí Oceláři představí na domácím ledě proti Havířovu. Poslední utkání před startem ELIOD Extraligy odehrají 4. září na vsetínském Lapači.