Dorostenci sedmi góly rozdrtili Vsetín, Milota má druhou nulu

28.10.2021 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Malíka berou další body do tabulky. Dnes si pořádně zastříleli a sedmi brankami porazili Vsetín. Matěj Kubiesa a Miroslav Holinka se dokonce dvakrát střelecky prosadili. Svým výkonem také pomohl třinecký maskovaný dorostenec Jakub Milota, který vychytal druhé čisté konto v řadě.
13.kolo, čtvrtek 28.10.2021
Vsetín
7:0
Třetiny: 2:0, 3:0, 2:0  Branky a nahrávky: 7. Holinka (Kubiesa, Gerych), 13. Martiňák (Pospíšil, Urbánek), 21. Holinka (Solowski, Kubiesa), 30. Kubiesa (Holinka), 33. Kubiesa (Solowski), 48. Gerych (Čmiel), 56. Blaha (Pospíšil, Masnica). Rozhodčí: Rapák – Tvrdý, Piskoř. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 7:0.
HC Oceláři Třinec: Milota (Michalík) – Solowski, Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Blaha, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula
VHK Robe Vsetín: Konečný (Kocyan) – Stodůlka, Zedek, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Rigo, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer

Úvod třetiny patřil jasně domácím, kteří vsetínského brankáře Konečného překvapovali ze všech možných stran. V sedmé minutě jej překonal Miroslav Holinka, jenž prostřelil vsetínského brankáře z prostoru před bránou. Na něj o pár minut později navázal Radek Martiňák, který si naopak s pukem pohrál a z mezikruží skóroval. Velkou šanci měl na hokejce Pospíšil, který mohl v závěru třetiny skórovat ve vlastním oslabení, ale Konečný jeho trefu lapil. Minutu před první přestávkou mohl snížit Kovář, který se snažil prostřelit Milotu z levého kruhu, ale třineckého brankáře neoblafnul.

Druhé dějství začali lépe domácí, kteří šli hned po úvodním vhazování do většího vedení. Solowski odvedl pozornost vsetínského brankáře a puk přihrál Miroslavu Holinkovi, který se trefil do prázdné brány. Domácí si následně řekli o přesilovku. Oceláři sice zkoušeli pozornost hlídače vsetínské svatyně ze všech stran, ale v závěru se dostali do problému. Rigo ujel třineckým obráncům a mohl skórovat, ale nedokázal přesně zakončit. Těsně po skončení výhody třineckého celku se svěřenci Malíka znovu prosadili. Matěj Kubiesa oblafl obránce Vsetína a zasunul puk za Konečného záda. Pátá odbila ve třicáté třetí minutě, když Matěj Kubiesa dobře zhodnotil situaci před bránou a rozhodl se vystřelit a puk prošel za vsetínského maskovaného dorostence.

Oceláři ve třetí třetině potvrdili své vítězství. Robin Gerych si objel vsetínského beka a vyslal puk do brány. Konečnému puk prošel mezi betony. Šestá branka Ocelářů vyhnala brankáře Konečného a do akce nastoupil Kocyan. Bohužel, ani jemu se nepodařilo dračí sílu zastavit. Čtyři minuty před koncem střílel před bránou David Blaha, jehož trefa se odrazila od hokejky dorostence ze Vsetína a Třinec tak vedl 7:0. Domácí výsledek udrželi a velkou měrou se na výhře podílel Jakub Milota, který vychytal druhé čisté konto v řadě.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec)

Z naší strany to bylo velmi povedené utkání. I přesto, že máme nějaká zranění, nemoci, tak jsme rádi, že jsme to dobře zvládli. Kluci, kteří dostali více prostoru se k tomu postavili perfektně. Náš tým se držel systému a odvedl skvělou práci. Jsme rádi za úspěšný konec. Jsme rádi, že se Jakubu Milotovi daří. Podával výborné výkony, ale také mu skvěle pomohli hráči před ním. To, co měl pochytat, vychytal. Kluci se snažili, aby měl málo práce. Od Kuby je to perfektní práce + se k tomu přidalo mužstvo.

Jan Dědek (VHK Robe Vsetín)

Náš výkon byl ustrašený a nevýrazný. Soupeř nás předčil ve všech činnostech a zaslouženě vyhrál.