Dorostenci se sedmou výhrou v řadě

16.10.2021 · Redakce
Sobotní odpoledne ve WERK ARENĚ patřilo zápasu 10. kola dorostenecké extraligy, ve kterém svěřenci trenéra Marka Malíka vyzvali čtvrtou Porubu. O výhře Ocelářů nakonec rozhodla už první třetina, ve které se třinečtí mladíci dostali do dvougólového trháku.
10.kolo, sobota 16.10.2021
Poruba
4:2
Třetiny: 3:1, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 6. Kubiesa (Cedzo), 12. Sikora (D. Buják), 16. Masnica (Lipka, Sikora), 40. Cedzo (Masnica, Kubiesa) – 9. Vendelín, 27. Kalužík (Moravec, Janeček). Rozhodčí: Goňa - Konvička, Klimek. Vyloučení: 12:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Milota – Solowski, D. Buják, Ćmiel, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula
Mareček – Pawlas, Jeřábek, Janeček, Kršík, Glos, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Vendelín, Moravec, Murín, Szczesńiak, Šrubař, Kalužík, Vehovský

Mladí Oceláři do utkání vstoupili aktivněji a skórovat mohli už v první minutě. Z těsné blízkosti branky zakončoval Kubiesa, který si ale na porubského Marečka nepřišel. Aktivita Třince byla i nadále mnohem větší a po faulu Kršíka se ještě zvýšila. Cedzo ovšem v obou případech ztroskotal na Marečkovi a s dorážkou pak neuspěl ani Kubiesa. Šestá minuta už přinesla i první velkou šanci Poruby. U levé tyče zakončoval do odkryté části klece jeden z hostujících útočníků, Milota se ale ve svém brankovišti bleskově přesunul a zabránil gólu.

Nedáš? Dostaneš. Jen o pár sekund později vyslal Cedzo do samostatného úniku Matěje Kubiesu, který ve výborné šanci nezaváhal. Zdvojnásobit své vedení mohli Oceláři po střele Holinky, který ale z mezikruží trefil jen připraveného Marečka. A tak hosté trestali. Po zaváhání třinecké obrany ujela Poruba do přečíslení dva na nikoho a zakončující Tomáš Vendelín zařídil vyrovnání. Skóre 1:1 ale ve WERK ARENĚ dlouho nevydrželo. Cedzo sice v parádní individuální akci na Marečka nevyzrál, o chvíli později už ale Oceláři zvedali ruce nad hlavy. Při hře ve čtyřech na obou stranách se před ostravského gólmana drze prokličkoval Petr Sikora, potáhl si brankáře a zakončil do zcela odkryté klece. V čase 15:52 to už bylo o dva góly. Lipka přesným pasem napříč útočným pásmem poslal puk na hůl Patrika Masnicy a třinecký kapitán bleskově uklidil puk do sítě.

Na začátku druhé třetiny měli hráči Poruby výbornou možnost, jak se vrátit do zápasu. Po třech třineckých faulech v řadě hráli hosté dlouhou početní výhodu pět na tři, vytěžit z ní gól ale nedokázali. V další přesilovce už se ale ostravští mladíci dočkali a po vyloučení Blahy snížil na rozdíl jediného gólu nejproduktivnější hráč Poruby Tadeáš Kalužík. Další branka pak po sérii faulů na obou stranách padla až v samotném závěru třetiny. Prudkou a hlavně přesnou ranou z pravé strany se prezentoval Adam Cedzo, který zvýšil na 4:2.

Znovu sníženo mohlo být po faulu Bujáka, Janečkovu ránu ale zastavila horní tyč třinecké branky. A radovat se nemohl ani Vehovský, kterého v brejku včas zastavil vracející se Pospíšil. Necelých sedm minut před koncem dostali porubští mladíci další skvělou možnost v podobě druhé dvojnásobné přesilovky. Ani tentokrát ale hostům přáno nebylo. Velmi blízko gólu byl jejich kapitán Moravec, který ale z dorážky poslal puk jen za branku. Početní výhodu pět na tři si pak v poslední minutě vyzkoušeli i hráči Ocelářů, ani oni se ale gólu nedočkali. Velmi blízko byl Volas, ten ale při střele do odkryté části klece zlomil hůl a zápas tak skončil výsledkem 4:2.