Dorostenci přivážejí tři body z Havlíčkova Brodu!

13.12.2019 · Dominik Stošek
Třinečtí dorostenci odehráli v pátek výborné utkání na Vysočině a skvělým kolektivním výkonem obrali bruslařský klub o všechny tři body. V Havlíčkově Brodu ovládli všechny tři třetiny a možná i díky skvělé disciplíně vyhráli s přehledem 4:1. V zápase řádil Servác Petrovský s Alexandrem Kašpárkem, první zmiňovaný skóroval dvakrát, zatímco Kašpárek si připsal dvě asistence.
OPP5, pátek 13.12.2019
Havlíčkův Brod
1:4
Zimní stadion Kotlina
Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 15. Bačkovský (Prášek, Kravec) – 11. Petrovský (Kašpárek), 14. Petrovský (Kyselý, Hykl), 27. Wawrzkiewicz (Kašpárek, Hlávka), 54. Hlávka (Kašpárek, Hrůzek). Rozhodčí: Kohoutek – Husák, Procházka. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:35. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Tuček – Jakubec, Besmák, Zych, Vaněček, Číhal, Kutlvašr – Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Holenda, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek
Klimek – Mošnička, Hykl, Žabka, Kyselý, P. Bujak, Hrůzek – Šutý, Pánek, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Procházka

Naši dorostenci do zápasu vstoupili s velkou vervou a už od úvodních minut první třetiny se prezentovali velice aktivní hrou, kdy šance střídala šanci. Po nebezpečném nahození Hykla od modré čáry dokázal domácí brankář Tuček zareagovat na teč a kotouč vyrazil. Následně se do šance dostal také Procházka, který v předbrankovém prostoru nedostal kotouč za brankovou čáru a Tuček předvedl opět skvostný zákrok. Ocelářské tempo nepolevilo ani v následujících minutách a po zásluze se naši dorostenci dočkali úvodní branky. V 10. minutě naservíroval Alexandr Kašpárek puk před branku, kde jej převzal Servác Petrovský a svou šanci proměnil přesnou střelou mezi tři tyče mimo Tučkův dosah. Uběhly necelé tři minuty a třinecká střídačka jásala podruhé. Celá situace započala na modré čáře, odkud Denis Kyselý obdržel nahrávku od Ondřeje Hykla. Třinecký kapitán vystřelil a dráhu kotouče se skvěle podařilo tečí změnit Serváci Petrovskému, který v krátkém sledu vstřelil už druhou branku v zápase. Dvoubrankové vedení však našim Ocelářům dlouho nevydrželo. V 15. minutě totiž ze svižné útočné akce snížil stav utkání po pasu od Jaroslava Práška svou dobře umístěnou ránou Michal Bačkovský. Krátce na to, si mohli Oceláři vzít své dvoubrankové vedení zpět, avšak Hyklovo nahození od modré čáry pouze orazítkovalo tyč Tučkovy klece.

Na počátku druhé třetiny se karta obrátila, tentokrát to byli havlíčkobrodští hráči, kteří hýřili aktivitou a vytvářeli si množství šancí. Tu největší měl na své holi Jaroslav Prášek, kterému od zadního mantinelu doputoval kotouč přímo na čepel. Domácímu útočníkovi se na pár okamžiků zjevila poloprázdná branka, avšak kotouč se díky dobrému přesunu Klimka za brankovou čáru nedostal. Po skvělém úvodu se ale domácí hráč Holenda dopustil nedovoleného zákroku a umožnil tak Ocelářům zahrát si přesilovou hru, což našim dorostencům přišlo vhod. Hra v početní převaze se totiž třineckým dorostencům povedla a ve 26. minutě si vzali své dvoubrankové vedení zpět. Dawid Wawrzkiewicz perfektně tečoval střelu Alexandra Kašpárka od modré a připsal si tak už sedmou branku v letošní sezóně.

Ve třetí dvacetiminutovce nevynikal svou hrou ani jeden z celků. Hra se přesouvala ze strany na stranu, avšak žádný z týmů si nedokázal vytvořit šanci, která by zvedla diváky ze sedadel. Změnil to až v polovině závěrečné třetiny Alexandr Kašpárek, který svou schovanou střelou pořádně potrápil Tučka. Domácí gólman měl zakrytý výhled, kotouč mu ale naštěstí pro něj vlétl do výstroje, a tak stále držel naději pro svůj tým. Veškeré šance o zdramatizování duelu však utnul Tadeáš Hlávka, který se v 54. minutě prosadil před brankou Tučka po skvělé kličce, díky které si domácí brankáře obhodil a přesně zakončil. O hattrick se ještě pokoušel v samotném závěru utkání Petrovský, který po kombinaci s Procházkou z bezprostřední blízkosti ohrozil Tučka. Domácí strážce svatyně ale svým rychlým přesunem přání aktuálně nejproduktivnějšího hráče našich dorostenců zhatil. Petrovský ale nemusel smutnit, protože mohl společně se svými spoluhráči slavit první venkovní tříbodové vítězství v bojích o pořadí play-off.