Dorostenci ovládli i druhé derby

27.10.2022 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka měli tento týden na programu jediné utkání. Zato velmi speciální. V Ostravě se ve čtvrtek hrálo druhé letošní derby a pro mladé Oceláře mělo vítěznou tečku.
11.kolo, čtvrtek 27.10.2022
1:3
MFH Ostrava
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 35. Fojtík (Matějka, Fasner) - 12. Hladonik (Ćmiel, Sikora), 29. Sikora (Dravecký, Blaha), 48. Švančara (Hladonik, Dravecký). Rozhodčí: Hranoš - Návrat, Veselý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Vítkovice Ridera: Vilém - Chaloupka, Zvejška, Glos, Fibigr, Man, Fojtík - Glas, Fojtík, Muroň, Matějka, Žídek, Saxa, Hanák, Fasner, Nazad, Hofman
HC Oceláři Třinec: Milota - Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Solowski, Ćmiel, Blaha - Pohludka, Sikora, Weiss, Rybnikár, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula, Hladonik

Mladí Oceláři vstoupili do čtvrtečního derby hodně aktivně a v úvodní dvacetiminutovce svého soupeře přestříleli v poměru 16:7. Za svou útočnou snahu byli třinečtí hráči poprvé odměněni ve dvanácté minutě, když se po přihrávce Marka Ćmiela prosadil Vít Hladonik. Před první sirénou pak ještě mohl náskok Ocelářů navýšit Šimon Pohludka, který se ale do brejku těsně nedostal. Do kabin tak šli hráči s drakem na hrudi jen s jednogólovým náskokem.

Navýšit své vedení mohli svěřenci trenéra Marka Malíka hned po startu druhé části. Po střele Davida Holuba z přesilovky se kotouč ocitl před odkrytou částí klece, tam ale na dorážku nikdo připraven nebyl. V čase 28:35 už ale Oceláři ruce nad hlavy zvedali. Vladimír Dravecký naservíroval puk Petru Sikorovi a třinecký kapitán prudkou ranou zvýšil na 2:0. Vítkovice ale brzy snížily. Z pravého kruhu prostřelil přesunujícího se Jakuba Milotu v brance Třince Vojtěch Fojtík. A protože pak dělovku Vladimíra Draveckého z početní výhody zastavila tyč, i po druhé třetině vedli Oceláři jen o gól.

V závěrečné části si třinečtí dorostenci dvakrát poradili se hrou v oslabení a třetím gólem navíc definitivně rozhodli o svém druhém vítězství v derby. Přesně sedm minut od začátku třetího dějství propadl do vítkovické sítě pokus Robina Švančary, který stanovil konečné skóre na 3:1 z pohledu Ocelářů. Svěřenci trenéra Marka Malíka se tak znovu vrací na první místo ve skupině C.