Dorostenci Ocelářů si zahrají Ostrava Cup!

22.08.2019 · Šárka Kolková
Třinecký dorost jede bojovat o pohár krajského města Ostravy. Na Ostrava Cupu letos nastoupí proti juniorům Poruby, slovenskému dorostu ze Zvolena a zahrají si také proti pořadatelskému týmu z Vítkovic.

Ostrava Cup potrvá od pátku 23.8. do 24.8. 2019 v Ostravar aréně. Hned v úvodu turnaje se představí vítkovický celek proti Polsku. Po tomto utkání proběhne zápas Ocelářů proti Zvolenu, který startuje v 11:30. Od 15:00 vyzvou třinečtí mladíci juniorský výběr z Poruby. Druhý den se Oceláři od 9:00 představí v derby proti domácím Vítkovicím. Odpoledne se můžete těšit od 15:00 na zápas o třetí místo, turnaj vyvrcholí od 17:30 finálovým duelem.

Každé utkání bude trvat 3x15 minut. V případě nerozhodného stavu po třetí třetině následují samostatné nájezdy. Kdyby ani to neurčilo vítěze utkání, z každého týmu se vybere jeden hráč na nájezd, dokud se nerozhodne. Každý hraje s každým jednokolově, poté se vytvoří tabulka.

Kapitán dorostu DENIS KYSELÝ promluvil o přípravě a ostravském turnaji. Oceláři obsadili v minulém ročníku čtvrté místo. Podaří se jim letos urvat medaili?

Jak se těšíš na další turnaj?

Turnaj vnímáme všichni jako přípravu na další sezónu. Chystáme se, trenér zkouší nové kombinace. Pro mě i pro kluky je to zpestření před začátkem sezóny.

Jaká byla letní příprava? Načerpali jste síly na další souboje?

Byla kvalitní, ale samozřejmě i velmi náročná, jsme plně připraveni. Po kondici máme velké sebevědomí do dalších zápasů a věříme si. Máme z čeho brát.

Minulý rok obsadil dorost čtvrtou příčku, co uděláte proto, abyste byli první?

Hokej je nevyzpytatelný sport. Nikdy nevíte, co se stane a co můžete nebo nemůžete očekávat. Na turnaji tohoto typu je dvakrát dvacet minut, každá polovina nový zápas. Je to hodně i o štěstí.

Dá vám Ostrava Cup nějakou zkušenost?

Každý zápas je pro nás nová zkušenost. Hrát více zápasů s novými soupeři je pro nás moc dobré, protože se tak lépe připravujeme na sezónu.

Co očekáváš od soupeřů na turnaji?

Fyzicky náročný hokej. Každý bude chtít předvést co nejlepší výkon. Myslím si, že zápasy budou vyrovnané. Nemůžeme nikoho podcenit