Dorost v dramatické bitvě podlehl Kometě

22.10.2022 · Rostislav Niedoba
Třinecká WERK ARENA viděla v sobotním odpolední dramatickou podívanou. Domácí hokejisté vyzvali Kometu Brno, v souboji o čelo tabulky ale nakonec vstřelili o jeden gól méně.
10.kolo, sobota 22.10.2022
Kometa Brno
2:3
Třetiny: 0:2, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 22. Sajdok (Hebar, Barna), 59. Pohludka (Dravecký, Holub) – 1. Červenka (Halačka), 19. Šichtař (Pavlík, Zduba), 43. Brabenec (Jurný, Štulo). Rozhodčí: Konvička - Bubela, Přecechtěl. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Milota – Mrtka, Ćmiel, Dravecký, Solowski, Byrtus, Holub, Blaha – Urbánek, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Hebar, Sajdok, Švančara, Mikula, Weiss, Barna
HC Kometa Brno: Matoušek – Zubíček, Jurný, Spanel, Mitro, Antony, Vyhlídal – Brabenec, Šichtař, Zduba, Červenka, Šebela, Röss, Pavlík, Halačka, Štulo, Volf

Na úvodní branku čekala třinecká WERK ARENA pouhých čtyřiadvacet vteřin. Po přišťouchnutí kotouče se dostal k první střele utkání Michal Červenka a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Pak se hra trochu uklidnila, obrany pracovaly dobře na obou stranách. Jak ale Kometa úvodní dějství začala, tak ho i končila. Situaci dva na jednoho zakončil na dvakrát po přihrávce Pavlíka Samuel Šichtař.

Do druhé třetiny vstoupili Oceláři s výhodou jednoho hráče v poli, čehož dokázali využít sekundu po návratu vyloučeného Jurného. Andrej Hebar poslal zpoza branky kotouč do brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval Tobias Sajdok. Domácím vstřelená branka viditelně vlila do žil čerstvou krev, ale ve druhé třetině už nedokázali se skóre pohnout. A to ani přes další dvě početní převahy.

V závěrečné dvacetiminutovce se Oceláři hnali za vyrovnáním. Vítr z plachet jim ale vzal ve třiačtyřicáté minutě Jan Brabenec, jenž zvýšil na 3:1 pro Kometu. Závěrečný tlak domácí dotlačili až do hry bez brankáře. V čase 58:06 se jim podařilo po brance Šimona Pohludky dostat na dostřel. Avšak ve zbývajícím čase už skórovat nedokázali.