Dorost má první výhru, po parádním závěru obral Kometu

22.09.2022 · Martina Sikorová, Martin Rambousek
Špatný začátek, dobrý konec. Mladí Oceláři sice na ledě brněnské Komety dlouho prohrávali a ještě tři minuty před koncem základní hrací doby ztráceli dva góly, přesto nakonec urvali cenné dva body. O první výhře svěřenců trenéra Marka Malíka rozhodly perfektně zvládnuté nájezdy, ve kterých se Třinec prosadil hned třikrát a sám naopak neinkasoval.
3.kolo, čtvrtek 22.9.2022
6:7sn
Winning Group Arena
Třetiny: 2:1, 3:3, 1:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 1. Kubín (Zduba, Mitro), 18. Štulo (Červenka, Halačka), 24. Kubín (Mitro, Zubíček), 25. Zubíček (Halačka, Červenka), 33. Štulo (Zubíček, Halačka), 44. Červenka (Spanel, Mitro) – 11. Zielinski (Mikula), 22. Švančara (Sikora, Urbánek), 32. Sikora, 38. Pohludka (Mikula, Zielinski), 58. Sikora (Švančara), 60. Švančara (Sikora, Holub), rozh. náj. Sikora. Rozhodčí: Mejzlík - Tichý, Hrabal. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 37:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:7.
HC Kometa Brno: Matoušek (na nájezdy Fajmon) – Spanel, Antony, Jurný, Mitro, Vyhlídal, Zubíček – Šichtař, Červenka, Pavlík, Štulo, Zduba, Hamák, Šebela, Kubín, Halačka, Brabenec, Volf
HC Oceláři Třinec: Heczko (34. Milota) – Mrtka, Ćmiel, Byrtus, Solowski, Zielinski, Holub, Blaha – Urbánek, Švančara, Rybnikár, Sikora, Hebar, Sajdok, Granečný, Pohludka, Mikula

Kometa do třaskavého souboje s třineckými Oceláři vlétla na plné obrátky a hned v úvodní minutě duelu vedla. Jakub Zduba vyslal do samostatného úniku Vojtěcha Kubína, který dokázal brankáře hostů překonat přesnou střelou k tyči. Hostující mužstvo zvládlo srovnat na konci jedenácté minuty, když zrovna hrálo přesilovou hru. Aleš Zielinski využil dobré clony před brankářem Matouškem a kotouč poslal od modré čáry z osy kluziště nechytatelně do horní poloviny brněnské brány.

Zanedlouho po srovnávací trefě si mohlo vzít Brno vedení zpět, jenomže proti dorážce Šebely z bezprostřední blízkosti zvládl Heczko zakročit. Na druhé polovině ledové plochy chybělo Holubovi pár centimetrů, aby svůj celek poslal do jednobrankového náskoku. Domácím hokejistům se nakonec podařilo ve zbytku úvodní periody vstřelit druhou branku. Necelé tři minuty před koncem prvního dějství se prosadil po asistenci od kapitána Červenky David Štulo.

Ve druhé periodě přišla smršť šesti branek. Zkraje třetiny zvládli Oceláři srovnat zásluhou Robina Švančary. Na jeho trefu odpověděl chvíli poté Vojtěch Kubín, který nasměroval střelu Sebastiana Mitra za záda třineckého brankáře tečí. Kometa se dostala do velkého tempa, z nějž pramenila branka Jakuba Zubíčka, který svůj tým poslal do dvougólového náskoku.

Třinec v aktivitě nepolevoval a za svůj přístup byl odměněn po polovině utkání, když manko snížil v početní výhodě z mezikruží Petr Sikora. Domácí si vzali svůj náskok zpátky, když kotouč za záda brankáře poslal již podruhé v utkání David Štulo. Pátá branka Brňanů vyhnala brankáře Heczka na střídačku a v brankovišti ho vystřídal Milota. Do konce prostřední části hry zvládli hosté ještě snížit, když puk po střele Mikuly dorazil do domácí brány Šimon Pohludka.

Do závěrečné periody vstoupili svěřenci Marka Moskala podle představ. Ve čtyřiačtyřicáté minutě tečoval kapitán Michal Červenka ránu obránce Spanela, díky čemuž brněnští hráči odskočili na rozdíl dvou tref. Vypadalo to, že si modrobílý dorost dojde pro tři body, jenomže góly Petra Sikory a Robina Švančary ze závěru základní hrací doby souboj poslaly do prodloužení.

V nastavení se nikdo neprosadil, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch vítěznou trefu a zároveň bonusový bod do tabulky obstaral pro Třinec Petr Sikora.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): "Výsledkově se žádnému trenérovi takový zápas nelíbí. Na konci utkání jsme byli o něco šťastnější a jeden bodík jsme přetáhli na svou stranu. Jsme samozřejmě rádi za šest vstřelených gólů, ale určitě nejsme rádi za šest inkasovaných. Myslím si, že jsme odehráli velice kvalitní utkání, ale přesto jsme se nevyvarovali nepozorností, které nás letos srážejí. Vítězství bereme, ale příště chceme zahrát ještě lépe."