Dorost doma zase naděloval, Olomouc odjíždí s devíti góly

12.10.2022 · Rostislav Niedoba
Dorost Ocelářů pokračuje v suverénních výkonech na domácím ledě, ve WERK ARENĚ tentokrát dominoval v souboji s Olomoucí. Hanáci si z Třince odvážejí debakl 0:9!
12.kolo, středa 12.10.2022
9:0
Třetiny: 3:0, 4:0, 2:0  Branky a nahrávky: 3. Švančara (Dravecký, Holub), 6. Mikula (Sikora, Weiss), 12. Sajdok (Hebar, Mrtka), 24. Granečný (Hebar, Sajdok), 25. Holub (Hladonik, Ćmiel), 28. Dravecký (Weiss, Holub), 40. Švančara (Dravecký, Holub), 42. Holub (Dravecký), 44. Blaha (Rybnikár, Hladonik). Rozhodčí: Koziol - Hladík, Frais. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 47:25. Průběh utkání: 9:0.
HC Oceláři Třinec: Milota – Mrtka, Ćmiel, Dravecký, Solowski, Zielinski, Holub, Blaha – Urbánek, Granečný, Rybnikár, Sikora, Hebar, Sajdok, Švančara, Hladonik, Mikula, Weiss
HC Olomouc: Čerbák (30. Putin) – Přidal, Dostál, Bohatý, Polzer, Vrána, Kalman – Němec, Navrátil, Drábek, Bartok, Pravda, Pastrnek, Nemerád, Neoral, Šulgan, Bošek

Třinečtí dorostenci vyzvali ve středečním podvečeru hokejisty z Olomouce. Ti však nebudou na výlet do třinecké WERK ARENY rozhodně vzpomínat v dobrém, neboť si odvezli domů hodně škaredý debakl. Od druhé desítky v sezóně dělil Oceláře nakonec jediný gól.

Mladí Oceláři vlétli do zápasu jako uragán. Od prvních minut jasně diktovali tempo hry. Svou převahu dokázali poprvé korunovat už ve třetí minutě, kdy se v přesilovce prosadil Robin Švančara. Netrvalo dlouho a Třinec vedl už 2:0. Sikorovu střelu ještě dokázal hostující brankář Čerbák vyrazit, ale na dorážku Marcela Mikuly už byl krátký. Na 3:0 zvýšil ještě v první třetině Tobias Sajdok.

Olomouc dostala možnost se vrátit do utkání v závěru první části. Nedokázala však využít ani relativně dlouhou přesilovku pěti proti třem. A tak mohli domácí pokračovat ve druhé části s postupnou destrukcí soupeře. Postupně se v druhé dvacetiminutovce prosadili Vojtěch Granečný, David Holub, Vladimír Dravecký a Robin Švančara. Díky tomu bylo po čtyřiceti minutách o osudu utkání prakticky rozhodnuto.

Tak, jak Oceláři druhou třetinu skončili, tak začali i tu třetí. Ve dvaačtyřicáté minutě zvyšoval svým druhým gólem v utkání na 8:0 David Holub. Jen dvě minuty na to se trefil taky David Blaha. To už vypadalo s olomouckými hokejisty více než zle. Nakonec se jim však podařilo gólový příděl domácích zastavit. I tak zvítězili svěřenci Marka Malíka vysoko 9:0.