Dorost Ocelářů ve čtvrtek vyzve doma poslední Porubu

25.09.2019 · Šárka Kolková
Třinečtí mladíci si zahrají v pátém kole ELIOD extraligy dorostu proti poslednímu týmu tabulky, Porubě. Třineckým dorostencům se v posledních zápasech příliš nedařilo, proto chtějí konečně naplno bodovat. Utkání bude ve WERK ARENĚ na programu ve čtvrtek od 17:30.

Třinečtí v ELIOD extralize nezačali příliš dobře. V prvním utkání nestačili na domácím ledě na Šumperk, který vyhrál 4:1. Jediným střelcem Ocelářů byl Dawid Wawrzkiewicz. Ve druhém případě se Třinečtí se představili na vsetínském Lapači. Z 0:2 dokázali otočit zápas ve svůj prospěch a vyhráli 4:3. Servác Petrovský v tomto utkání vstřelil dva góly a Matěj Kozlík se podílel na vítězství třemi asistencemi. V rámci třetího kola dorostenci doma vyzvali první Zlín. I přesto, že svěřenci Reného Muchy vedli po první třetině 2:1, Berani nadělili Ocelářům debakl a vyhráli 10:2. V sobotu se Třinečtí ukázali na ledě Havířova, kde sice vedli, ale nakonec odjeli s těsnou porážkou 3:4.

Nejproduktivnější hráč: Matěj Kozlík (0+4).

Brankářská jednička: Matěj Halouzka - úspěšnost 86,8%

HC RT Torax Poruba

Tým z Poruby je aktuálně poslední v tabulce české nejvyšší soutěže dorostenců. Porubské zatím trápí koncovka, v dosavadním průběhu sezony neskórovali víc než jednou na jednou utkání. V prvním kole nestačili na Zlín, který jim nadělil jedenáct gólů. Druhé kolo odehráli na svém ledě proti přerovským Zubrům, od kterých inkasovali sedmkrát. Třetí zápas odehráli proti Havířovu. Torax vedl po první třetině 1:0, ale AZ Havířov se zvedl a nakonec zvítězil 3:1. Ani ve čtvrtém zápasu se mladíkům z Ostravy nedařilo. Poruba opět skórovala jen jednou, zatímco jejich poslední soupeř Kometa nadělila dorostencům sedm gólů.

Nejproduktivnější hráč: Kacper Marcin Macias (1+1).

Brankářská jednička: Jakub Chylík - úspěšnost 80%.