Domácí dvojzápas před pauzou, v pátek proti Spartě

31.10.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se kvapně blíží ke své první reprezentační přestávce, před finským turnajem Karjala však peloton čtrnácti celků absolvuje ještě dvě kola. Oceláři se v pátek vrátí do své WERK ARENY, kde od sedmnácti hodin vyzvou pražskou Spartu. Nenechte si tento duel ujít!

Sponzorem nedělního utkání šestnáctého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Spartou je společnost Eni Austria GmbH, odštěpný závod Praha.

HC Sparta Praha

Sparta se po rozpačitém vstupu do sezony pořádně rozjela, svěřenci hlavního trenéra Uweho Kruppa zapsali devět výher v řadě a dotáhli se na čelo extraligové tabulky. Týmu z hlavního města aktuálně patří třetí příčka, od první Komety Pražany dělí tři body. Nutno podotknout, že Brňané odehráli o jeden zápas méně. Dlouhou vítěznou sérii Sparty, kde z devíti výher hned pět vzešlo na kluzišti soupeře, utnuli až liberečtí Bílí Tygři, kteří zvítězili v O2 aréně v poměru 2:0. „Nevím, jestli je to únava, už se blíží pauza, ale teď jsme měli dost těžkých zápasů a možná jsme byli trošku v nějakém útlumu. Nešly nám nohy a druhou třetinu nás soupeř přebruslil, zamknul nás a se štěstím dal gól. Byl však lepší. Ve třetí třetině jsme ze sebe vydali úplně všechno, kluci se zvedli a chtěli přitlačit, ale nebyl to náš den,“ hodnotil poslední klání asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Spartu v posledních dvou kolech před reprezentační přestávkou čekají souboje s posledními dvěma mistry. Po pátečním klání na ledě Ocelářů čeká Pražany duel s Kometou. „Ze začátku jsme měli divoké skóre, teď ho máme hodně plusové, nejlepší z celé soutěže. Myslím, že takhle povedenou čtvrtinu soutěže by chtěl zažít každý tým. Je to velice slušný start, ale my, hráči i trenéři, pořád víme o svých mezerách a rezervách,“ řekl sportovní manažer Petr Ton pro klubový web. Sparťané v posledních pěti utkáních vsítili čtrnáct branek, přičemž inkasovali pouze šest gólů.

Poslední utkání Sparty

29. října 2019: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 25. Hudáček (Bulíř), 59. Kotvan (Jelínek).
Sestava Sparty v posledním utkání: Machovský – Ďaloga, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech (A), Forman – Rousek, V. Růžička, Černoch.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři mají za sebou náročný třízápasový venkovní trip, ze kterého si domů do WERK ARENY přivezli čtyři body. Hráči s drakem na prsou nejprve těsně podlehli Hradci po nájezdech, v Plzni však neměli svůj den a vysoko prohráli. Tuto porážku se svěřencům trenérského tria Varaďa – Zadina – Raszka povedlo odčinit na ledě Kladna, kde Slezané zvítězili vysoko 7:1. Třinečtí po šestnácti odehraných zápasech mají na svém kontě osmadvacet bodů, což je řadí na pátou příčku tabulky.

Velkou měrou se na posledním vítězství přičinil gólman Petr Kváča, který především v první třetině zlikvidoval několik dobrých šancí Rytířů. „Abych řekl pravdu, spokojený úplně nejsem. Vždy se najde chybička, kterou může člověk eliminovat a příště se zlepšit. Člověk musí sbírat zkušenosti, prodávat je do budoucna. Na tom stále pracuji,“ řekl skromně třinecký gólman. Oceláře nyní čeká dvojice domácích duelů ve dvou dnech, kdy Slezané nejprve v pátek vyzvou Spartu, o čtyřiadvacet hodin později pak změří síly s Litvínovem.

Poslední utkání Ocelářů

27. října 2019: Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 1:7 (0:1, 0:4, 1:2).
Branky a nahrávky: 44. Melka (Hajný, Austin) – 9. Hrňa (P. Vrána), 22. D. Kofroň (Hrehorčák), 22. Marcinko (Dravecký, D. Musil), 30. Roth (Gernát, P. Vrána), 38. M. Stránský (M. Kovařčík), 41. M. Stránský (Marcinko, P. Vrána), 46. Chmielewski.
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kváča – Roth, Gernát, Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, Krajíček – M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík – Hrňa, Marcinko, Dravecký – D. Kofroň, Hladonik, Hrehorčák – O. Kovařčík, Polanský, Chmielewski.

Umístění v tabulce 5. 3.
Bilance v TELH 16 zápasů, 8-1-2-5, skóre 59:45, 28 bodů 15 zápasů, 6-5-1-3, skóre 57:37, 29 bodů
Bilance doma/venku 6 zápasů, 5-1-0-0, skóre 29:12, 17 bodů 9 zápasů, 4-2-1-2, skóre 34:21, 17 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 37:28, 18 bodů 10 zápasů, 5-4-0-1, skóre 37:15, 23 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 výhra 1 prohra
Lídr bodování Tomáš Marcinko 16 (10+6) Michal Řepík 14 (6+8)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 10 Andrej Kudrna 7
Nejlepší nahrávač Martin Gernát 10 Michal Řepík 8
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 11 (1+10) Jan Košťálek 8 (4+4)
Nejtrestanější hráč David Musil 38 Miroslav Forman 26
Nejlepší v +/- David Musil, Vladimír Roth, Vladimír Dravecký všichni +6 Andrej Kudrna +11
Vítězné góly Matěj Stránský, Michal Kovařčík oba 2 Jan Košťálek, Lukáš Rousek, David Tomášek všichni 2
Góly v přesilovce Tomáš Marcinko 4 Michal Řepík 4
Body v přesilovce Tomáš Marcinko 7 (4+3) Michal Řepík 4 (4+0)
Góly v oslabení Tomáš Marcinko, Matěj Stránský oba 1 David Tomášek 2
Nejvíc gólů v nájezdech Matěj Stránský 50 % (1 ze 2) Michal Řepík, Lukáš Pech oba 100 % (1 z 1)
Nejvíce střel na branku Erik Hrňa 41 Michal Řepík 44
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 21:00 Adam Polášek 20:40
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 22,06 % / 15 / 3. 20,00 % / 8 / 5.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 85,96 % / 2 / 4. 85,45 % / 3 / 5.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 170 / 9. 176 / 12.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 396 / 1. 345 / 4.