Dohoda Ocelářů s Tomášem Kopeckým

18.10.2016 · Deník Sport
Zatímco dohoda třineckých Ocelářů s Rostislavem Kleslou na předčasném ukončení smlouvy uvízla na mrtvém bodě a podle všeho směřuje k civilnímu soudu, s bývalým hráčem Tomášem Kopeckým (34) už se klub na předčasném konci domluvil.

„Můžeme potvrdit, že jsme se v těchto dnech dohodli s Tomášem Kopeckým na ukončení smlouvy,“ informoval Marek Chmiel, výkonný ředitel klubu. „Tomášovi děkujeme za konstruktivní přístup, za sezónu, kterou u nás odehrál, a přejeme mu hodně zdaru v další hráčské kariéře.“

Slovenský útočník, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu (2008 a 2010), přišel do Třince v průběhu minulé sezony. Odehrál 38 zápasů v základní části (9+9), dalších 5 (1+1) v play off. Smlouvu měl podepsanou do roku 2019, ovšem Oceláři už s ním dál nepočítali.

„Jednání probíhala korektně. Obě strany slevily ze svých původních představ a výsledkem je pro všechny přijatelný kompromis,“ říká Chmiel. „Dlužno dodat, že ke zdárné dohodě přispěl i hráčův agent Vladimír Vůjtek mladší, který věc zastřešoval za hráče po odborné stránce.“

Jak se Oceláři s Kopeckým konkrétně domluvili, nechtějí zástupci klubu komentovat. „Obsah dohody, co se týče částek v ní obsažených, vnímáme jako důvěrný. Považujeme za důležité sdělit, že výsledná částka nakonec byla stanovena podle modelu, který nám byl prezentován Smírčí komisí ČSLH v řízení zahájeném Rostislavem Kleslou,“ říká Chmiel. „Alespoň v tomhle pro nás byl tento spor prospěšný, že jsme mohli uzavřít rozumnou dohodu s Tomášem.“

Model, který k řešení doporučila Smírčí komise ČSLH, vychází podle Chmiela zhruba z toho, že se nějakým procentem ohodnotí probíhající sezóna a nějakým nižším další sezóny. Vše vztaženo k základní odměně. „Doporučení vycházelo z pravidel KHL,“ dodal Chmiel.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary