Deváťák Hrček: Dorostenecký hokej je svižnější

22.12.2022 · Šárka Kolková
Postup do play off už mají dorostenci zajištěný a přichází tak možnost otestovat talentované hráče 9. třídy. Jedním z nich je i útočník Jan Hrček, který si kromě prvních startů připsal i své premiérové body v dorostenecké extralize.

Honzo, jak hodnotíš své první zápasy v dorostenecké extralize?

Moje první zápasy hodnotím kladně. Jsem rád, že nám trenér Malík dává možnost nastoupit za dorost.

Hned ve svém prvním zápase proti Zlínu ses uvedl gólem a přispěl jsi k vysoké výhře 6:1. Jaké byly tvé pocity?

Jednalo se o můj první zápas a má první střídání za dorost. Před utkáním jsem byl nervózní stejně jako při prvním kroku na led. Když jsem dal gól, nervozita ze mě spadla.

Musel jsi něco přispívat i do kasičky?

Ano, měl jsem přispět. Ale trošku se na to zapomělo, za což jsem rád.

Zápas se Spartou se kvůli kolizi programu odehrál v Mini WERK ARENĚ, kde ale pravidelně hrajete s deváťáky. Byla to pro tebe výhoda? A jak se přizpůsobovali ostatní kluci?

Výhoda to pro mě byla. S kluky jsme měli navíc ve čtvrtek trénink. Myslím, že jsme si led alespoň trošku "ošahali".

Co se stalo na startu druhé třetiny, kdy jste najednou místo vedení 2:0 prohrávali 2:3?

Nevím, čím to mohlo být. Jestli jsme hlavami zůstali v kabině. Trenér nám před zápasem říkal, co hrají a dělají. Bohužel jsme se toho na začátku druhé třetiny nedrželi.

Do hry i vedení jste se ale ještě ve druhé třetině zase vrátili. Co vám nejvíc pomohlo?

Přesilovky. I když jsme neproměnili přesilovku pět na tři, tak jsme početní výhody zahráli, troufnu si říct, pekně. Dali jsme z nich hodně gólů.

Osobně sis v zápase připsal další gól a k němu dvě nahrávky. Jak jsi spokojený?

Jsem velmi spokojený. Společně jsme si řekli, jak to v přesilovce budeme hrát a hned dvakrát se to povedlo. Můj gól padl ze situace, kdy jsem stál před bránou a tečoval jsem puk.

Na čem bys chtěl ještě zapracovat?

Chtěl bych zapracovat na rychlosti v bruslení i ve střelbě. Také na přesnosti střelby.

Jak těžké je pro tebe přesouvání mezi dorosteneckou extraligou a soutěží 9. tříd?

Upřímně se mi hraje v extralize dorostu lépe. Hra je svižnější, má větší tempo. Prudší jsou střelba i nahrávky. Nemyslím to zle, ale v 9. třídě je hokej pomalejší a nahrávky někdy chytám na paty. Stává se to i v NHL, ale jde vidět skok hlavně v tempu a nasazení hry. Také i přihrávky, rychlost a tvrdost jsou jiné.