Deváťáci znovu po roce ovládli turnaj na Spartě!

17.08.2020 · Dominik Stošek
Třinečtí deváťáci obhájili loňské prvenství na 45. ročníku mládežnického turnaje zvaný Billa Cup, který se letos, podobně jako v předchozích letech, konal v holešovické Tipsport Aréně. Ocelářská devítka, vedená hlavním trenérem Reném Muchou a jeho asistenty Miroslavem Čečotkou a Petrem Sikorou, na turnaji navázala na výkony z předešlého ročníku a pro zlato si došla znovu suverénně bez jediné porážky!

Základní skupina

V základní skupině deváťáci změřili síly s Neratovicemi a domácí pražskou Spartou. Ocelářům se povedlo vyhrát oba utkání a po zásluze tak postupovali z první příčky rovnou do semifinále. V prvním zápase proti Neratovicím se blýskl hattrickem Matěj Kubiesa, dařilo se také Petru Sikorovi, který vsítil dvě branky. V druhém zápase proti Spartě vstřelil dvě branky Šimon Pohludka.

Semifinále

V semifinále deváťáci nastoupili na led proti Břeclavi, kterou porazili po veliké gólové přestřelce. V zápase zazářil hattrickem Jozef Šilhár, dvougólovým střelcem se stal Petr Sikora.

Finále

Ve finálovém klání se Oceláři utkali v repríze loňského finále s pražskou Slavií, která v semifinále v pražském derby porazila domácí Spartu vysoko 6:0 a na turnaji, podobně jako Oceláři, doposud nepoznala svého přemožitele. Bylo tedy jasné, že po konci tohoto utkání udrží neporazitelnost jen jeden tým. Tuto skutečnost se podařilo naplnit třineckým mladíkům, kteří nasázeli Slavii pět branek a došli si tak pro další zlatou trofej na tomto turnaji.

Konečné pořadí:

foto: oficiální web HC Sparta Praha