Demolici Sparty řídili Kovařčíkové, Oceláři jsou ve finále!

30.03.2016 · Martina Sikorová
Ve druhém turnajovém zápase nastoupili třinečtí junioři proti pražské Spartě a už po úvodní části si především zásluhou bratrů Kovařčíků odnášeli do kabiny tříbrankový náskok. Své vedení poté Oceláři ještě zvýraznili a po výhře 9:2 mají jisté finále!
SF2, středa 30.3.2016
Sparta Praha
2:9
Kalich Arena
Třetiny: 0:3, 0:2, 2:4  Branky a nahrávky: 53. Lojka (Bednárik, Schwamberger), 57. Kulda (Schwamberger, Lojka) – 3. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Pisarik), 5. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Bartko), 18. M. Kovařčík (Jašek, O. Kovařčík), 31. Miloš Roman (Hrehorčák), 37. Miloš Roman (M. Kovařčík, Jašek), 43. Flok (M. Adámek, Stránský), 44. M. Kovařčík (M. Adámek, Stránský), 49. Zahradníček (Flok, Pala), 55. Stránský (Pisarik, Miloš Roman). Rozhodčí: Kika, Hradil – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 350. Střely na branku: 34:54. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:9, 2:9.
Pírs (49. Chour) – Kadeřávek, Knobloch, Mikliš, Bednárik, Zeleňák, Duben – Havel, Procházka, Pulkrab, Hozák, Sladkovský, Györi, Kulda, Lojka, Schwamberger, M. Jandus, Klindera, T. Jandus
Dudáček – Stránský, M. Adámek, L. Doudera, Pisarik, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Heider – Lacka, Pala, Flok, M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík, Miloš Roman, Hrehorčák, Švaňa, Petrák

Souboj vítězů z prvního dne finálového turnaje juniorské DHL extraligy si mnozí z nás možná představovali trochu jinak. Sparta v žádném případě nepředváděla nekvalitní hokej, třinečtí byli ale téměř pokaždé o krok napřed a to ukázali už dvě minuty po zaznění úvodní sirény, kdy předvedli svoji první vydařenou přesilovku v tomto utkání.

Bratři Kovařčíkové využili chaosu před Pírsem a starší Ondřej Kovařčík započal gólovou přehlídku Třince, která měla teprve přijít. Sotva se Sparťané rozkoukali, za tři minuty už měli touš zpátky v bráně. Tentokrát si bratrské duo prohodilo své role a s Ondřejovou pomocí skóroval Michal Kovařčík.

Po ostrém startu Třince se hra na chvíli uklidnila. Útočné výpady Sparty byly mnohdy doprovázeny komplikacemi, za kterými stála buďto zásluha defenzivy Ocelářů nebo nepřesné kombinace. Bednárik se pokusil svému týmu jistotu navrátit, jeho snažení však skončilo v Dudáčkově lapačce.

Následující vyloučení Schwambergera bylo asi tím posledním, co Sparťané v daný moment potřebovali. Michal Kovařčík se nemusel dlouho rozmýšlet a šťastně tečoval Jaškovu střelu za Pírse, jehož nedostatečnou pozornost v této třetině už jednou potrestal.

Sparťané tak měli cíl do druhé periody jasný – zastavit pomalu, ale jistě se rozjíždějící třineckou mašinerii dřív, než je sama rozdrtí. První velká šance pro Prahu přišla v polovině dějství, kdy Procházka nastřelil Dudáčkem nehlídanou tyčku. Těsně poté následovala neuznaná branka Schwambergera – černá pryž do brány Třince přistála až po přerušení, což náladu na střídačce Sparty o mnoho nezlepšilo.

Naopak je pravděpodobné, že se po dnešním utkání budou mladým Sparťanům zdát zlé sny, jejichž hlavními aktéry budou zcela jistě bratři Kovařčíkové. V oslabení ale poté přidal již čtvrtý gól Třince útočník Miloš Roman.

Ještě před koncem prostřední dvacetiminutovky Sparta znovu inkasovala. V sedmatřicáté minutě Třinečtí předvedli další využitou přesilovku, když do brány usměrnil střelu z hole Michala Kovařčíka Miloš Roman.

Stejná situace se opakovala i ve třiačtyřicáté minutě. Čtyři Sparťané byli i tentokrát na rozdováděný Třinec krátcí a stejně tak Pírs na Adama Floka, který jej jako další z Ocelářů přelstil svojí dorážkou.

V další minutě došlo na pokračování dělostřelecké soutěže mezi Kovařčíky, tentokrát se přízemní střelou pro změnu blýskl Michal Kovařčík, který tak zkompletoval hattrick.

V devětačtyřicáté minutě zasadil Spartě další nelítostnou ránu Jan Zahradníček. Pírs tak jeho zásluhou inkasoval osmou branku a vzápětí se poroučel z ledu ven. Sparťanští příznivci si na branku svých oblíbenců museli počkat až do třiapadesáté minuty, kdy se na výsluní dostal jako první Lukáš Lojka. Dudáčkovo čisté konto tak přeci jen vzalo za své.

Oceláři přispěli na své gólové hody dalším chodem v pětapadesáté minutě. Od modré se tu podařilo proměnit Davidu Stránskému. Poslední momenty se nakonec změnily v menší přestřelku. Závěrečné slovo měla Sparta, konkrétně Vojtěch Kulda, který stačil na účet třineckého gólmana přidat ještě jeden neúspěch.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): Výsledek hovoří za vše, bez diskuze. Zápas jsme vůbec nezvládli, všude jsme byli o krok, ne-li o dva kroky pozdě. Pak se to už jen násobilo, byl to zmar a zmar. Je potřeba se z toho poučit.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Od prvního hvizdu jsme šli stoprocentně za vítězstvím a naším nasazením a schopností využít gólové příležitosti jsme jej dosáhli. Jsem na tým pyšný, jelikož to nevypustili a zápas jsme dohrávali ve stejném tempu, jako jsme ho začali.