David Roupec: Věřím, že se to otočí, protože v týmu je velký potenciál

07.12.2013 · Eva Dvorská
Hradecký led pro něj není cizí, letos na něj však nastoupil v jiné roli, než byl zvyklý v předešlých sezonách. Své dojmy z utkání 28. extraligového kola sdělil jednadvacetiletý talentovaný obránce Ocelářů David Roupec.

Davide, jak by si zhodnotil dnešní utkání?

Začali jsme velice špatně, dostali jsme hned z první akce gól a to zápas určitě ovlivnilo. Poté se to trochu ustálilo, chvíli jsme tahali za kratší konec my, chvíli Mountfield. Neproměnili jsme žádné šance a když nedáme gól, nemůžeme vyhrát.

Co se stalo v první minutě, kdy šel Mountfield velmi rychle do vedení?

Ani sám nevím, bylo to jen pár vteřin a hned gól. Musíme se podívat na video a rozebrat to.

Nastoupil jsi v posledních dvou zápasech, jak by si prozatím zhodnotil souhru vaší lajny?

Poslední dva zápasy jsem hrál s Linhartem, v útoku s Ádou, Poldou a Orsim, s nima je radost hrát, výborně si najíždějí. Bohužel to tam nepadá.

Kde vidíš hlavní příčiny střeleckého trápení Ocelářů v této sezoně?

Asi tomu štěstíčku nejdeme naproti, málo střílíme, málo se tlačíme do brány. Věřím, že se to otočí, protože v týmu je velký potenciál.

Na co je potřeba se nyní zaměřit, na čem bude nutné zapracovat?

Myslím, že bude potřeba zlepšit hlavně střelbu, zjednodušit hru, chce to více přímočarosti a tlačit se do brány.

Východočeský led znáš velmi dobře, v předchozích sezonách jsi zde působil v dresu hradeckých Lvů. Jak se ti hrálo na druhé straně barikády?

Hrálo se mi dobře, je to pro mě trochu speciální, ale spíš kvůli stadionu a lidem, co tady znám... Jinak ten tým je převážně budějovický. V Hradci hraji rád, je to pro mě srdcová záležitost.

V třineckém kádru si letos dostal příležitost na začátku sezony a nyní proti Liberci a Hradci. Máš bližší představu, jak se to bude vyvíjet dále?

Zatím nevím, co bude dál, ze začátku sezony jsem hrál, poté se sestava změnila, šlapalo to a nebyl důvod ke změně. Během té doby jsem jezdil do Havířova. Poté co se zranil Vláďa Roth, mě povolali zpět do Třince. Snažil jsem se odevzdat maximum.