David Nosek: Vyhráli jsme, panuje maximální spokojenost!

16.11.2014 · Daniel Ježek, David Košinár
Oceláři se z třízápasového venkovního tripu vracejí se šesti body. V dnešním utkání se Slezanům povedlo vyloupit karlovarskou arénu, na své konto si tak připsali další tři body. Utkání na západě Čech hodnotí obránce David Nosek, nejlepší hráč hostujícího týmu.

Oceláři zakončili třízápasový venkovní trip na ledě svého nejvzdálenějšího soupeře, Energie Karlovy Vary. Utkání rozhodla hned úvodní třetina, která nabídla strhující diváckou podívanou. KV aréna viděla šest branek, čtyři z toho vsítili Oceláři. Slezané si pak do konce zápasu své vedení pohlídali. „Vyhráli jsme, panuje maximální spokojenost,“ říká třinecký obránce.

Osud zápasu výrazně poznamenal konec patnácté minuty a vyloučení karlovarského Jana Tomečka. Ten od sudích obdržel trest 5 minut + do konce utkání a nabídl tak Ocelářům velmi dlouhou početní výhodu. „Ten faul jsem bohužel neviděl, nemůžu se proto vyjádřit. Viděl jsem to až na kostce. Kuba byl na šití, nevím, co k tomu říct,“ komentuje Nosek inkriminovaný moment.

A Oceláři se své šance chytli naplno a přesilovku dokonale využili. Hráči s dráčkem na prsou na své konto přidali tři přesné trefy, čímž otočili zápas na svou stranu a utekli domácím do vedení, které svěřenci trenérů Kalouse a Varadi kontrolovali až do závěrečné sirény. „Trénujeme je, paradoxně nám ale vůbec nejdou. Dnes nám ta dlouhá přesilovka vyšla, dali jsme tři branky. De facto jsme v první třetině rozhodli zápas,“ pochvaluje si bek s číslem 71.

Třinečtí se opět zvedají po nepříliš povedeném období pěti zápasů a neustále atakují vedoucí příčku tabulky. Tam se Oceláři mohou vrátit v případě klopýtnutí Litvínova v duelu se Slavií. „Povedl se nám začátek, zejména první čtvrtina. Dlouho jsme drželi první místo, ta pohoda v kabině je a jsou i výsledky. Od toho se odvíjí naše hra, kterou předvádíme na ledě. Nemusíme hrát pod tlakem o výsledek, to v některých zápasech přenáší misku vah na naší stranu,“ říká autor vítězné branky.

Olomoucký rodák ve své kariéře nastupoval v dresech obou dnešních soupeřů. Může proto nabídnout srovnání obou extraligových štací. „Nemůžu srovnat, co je horší, co lepší. Karlovy Vary jsou úplně jiný klub, byl jsem tam ale hodně spokojený. Rád se do Varů vracím, pokaždé to je pro mě takový malý svátek, když hraji proti nim. V Třinci jsem maximálně spokojený,“ uzavírá David Nosek.