David Květoň: Už nás svrbí ruce, vzhůru na Slavii

06.09.2009 · Martin Stebel
Středeční přípravnou derniéru třinečtí zvládli. Slovenského vicemistra ze Skalice zdolali 5:2. Autorem vítězné, rozdílové trefy byl David Květoň. Plavovlasý forvard byl v loňské sezóně nejpilnějším střelcem bíločervených. Na tuto lichotivou bilanci by jistě velmi rád navázal i v následujícím ročníku.

Davide, máte za sebou poslední přípravný duel před startem extraligy. Jak zní tvé hodnocení?

Je určitě pozitivní, že jsme vyhráli. Mohla by to být psychická vzpruha před začátkem sezóny. Mně osobně se hrálo výborně. Soupeře jsme přebruslili, byli jsme kombinačně rychlejší. Skalica mi připadala trochu unavená, občas bez pohybu. Každopádně, každá výhra je svým způsobem cenná. Stále musíme pilovat některé herní situace.

Byl jsi autorem třetí branky, která byla rozdílová. Popiš nám jak celá situace vypadala tvým pohledem...

Puk vybojoval v rohu Martin Růžička, dal to na Petrovku, ten mě viděl před brankou. Mezi kruhy jsem couval, gólman byl moc blízko, na střelu to nebylo. Potáhnul jsem si puk, počkal si až trochu lehne a dal jsem to skoro do prázdné klece.

Během přípravných zápasů kolem tebe různě rotovali spoluhráči, jen Honza Peterek se nemění. Postupně se po tvém boku vystřídali Polák, Martynek a dnes i Růžička. Preferuješ někoho víc, anebo jsi v tomhle směru přizpůsobivý?

Tohle opravdu neřeším. Se všemi kluky si nějak v lajně vyhovím. Už máme z tréninku nacvičené nějaké herní varianty a koho budu mít ve formaci je plně v kompetenci trenérů. Já si zvyknu skoro na každého.

Minulý víkend jste hráli turnaj v Landshutu. Co vám před startem extraligy naznačila konfrontace s německými družstvy?

Byl to docela náročný, ale přínosný turnaj. Hraje tam spousta zámořských hokejistů, kteří se s pukem tolik nemazlí jako u nás. Hraje se tam přímočarý hokej. Tenhle styl hry bychom mohli praktikovat i u nás.

Ve středu startuje extraliga. Oceláři zavítají do "jámy lvové" - na led pražské Slavie. Těšíš se až se znovu rozjede extraligový kolotoč?

Přesně tak. Snad každý hráč musí být natěšený na první zápas sezóny. Ta letní příprava je moc dlouhá a občas nudná. Už nás svrbí ruce, až si zase zahrajeme o extraligové body.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno