Daňo: Po derby nabereme síly, chemie s Růžičkou a Vránou funguje

09.11.2021 · Patrik Czepiec
Nejen vidina vítězství ve slezském derby nutila v neděli hokejisty Třince ke snaživému vystoupení. Oceláři se mohli stát také prvním týmem, který v letošní základní části dosáhne na milník 50 bodů, což se jim ostatně po výsledku 2:1 podařilo. Těsné měření vzali zodpovědně a po osmi minutách se radovali z gólu Martina Marinčina. Jenže oslava netrvala dlouho.

Rozhodčí totiž rozklíčovali předchozí faul před brankou tradičně zápasícího útočníka Marka Daňa. Člen elitní třinecké formace nedovoleně bránil Aleši Stezkovi v zákroku, trefa neplatila a hosté se chystali na přesilovou hru.

„Snažil jsem se jít před gólmana a nějak jsem o něj zavadil. Ani nevím, jestli to bylo v brankovišti nebo ne,“ popsal inkriminovaný moment šestadvacetiletý křídelník. „Místo vedení 1:0 jsme dostali gól v oslabení. Ale do zápasu jsme se vrátili, vyrovnali jsme a nakonec výsledek strhli na svou stranu. Jsou to důležité tři body.“

O plichtu se po rovných 130 vteřinách postaral sváteční střelec David Musil, v prostřední části pak obrat lahůdkovou ranou dokonal další obránce Jan Zahradníček. Gól první formace domácích tentokrát nebyl potřeba.

Daňo si přítomnost Petra Vrány a Martina Růžičky znovu užívá po krátké, dvouzápasové pauze, kdy nenastoupil vinou nemoci. Ve staronovém složení se tento útok představil už proti Kladnu.

„Pro mě osobně to byly dva náročné zápasy. Chemie mezi námi každopádně funguje a když budeme stejně pokračovat i nadále, body ve hře pět na pět přibydou. Hlavní je to, že mužstvo znovu vyhrálo a potvrdilo první příčku v tabulce,“ těšilo rodáka z rakouského Eisenstadtu.

Po zápase došla řeč i na otce Jozefa Daňa, který derby mezi Třincem a Vítkovicemi absolvoval coby aktivní hráč třeba v semifinálové sérii play off 1998. Tehdejší klub HC Železárny vyřadil ostravského rivala po výsledku 3:2 na zápasy.

„Teď je ovšem otec zaneprázdněný svými starostmi ve Frýdku-Místku (je asistentem trenéra), ani nevím, jestli stihl náš zápas sledovat,“ přiznal syn Marko. „Samozřejmě se na výsledek podívá. Věřím, že ho potěším. Občas se o utkáních bavíme, ale už to nechává hlavně na mně a je spíš tichým pozorovatelem.“

A další plány Ocelářů?

„Během reprezentační přestávky nastává čas k tomu, abychom stihli nabrat síly a byli připravení do dalších bojů,“ dodal někdejší člen soupisky Columbusu, Chicaga, Winnipegu nebo Colorada.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary